Ana sayfa Haberler Sinema Dünyası Hakan: Muhafız Hakkında Görüşlerimiz

Hakan: Muhafız Hakkında Görüşlerimiz

0
PAYLAŞ

Hakan: Muhafız Hakkında Görüşlerimiz

Hakan: Muhafız Hakkında Görüşlerimiz

 

İlk başta çoğunluğu çekilen ve Netflix’e sunulan ancak beğenmemesi sebebiyle, çekimleri sil baştan yapılan Hakan: Muhafız’ı sizler için izledik ve işte yorumlarımız.

 

Global olarak The Protector ismiyle yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmenliğini ise Can Evrenol üstleniyor. Baş roldeki Çağatay Ulusoy’a Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık eşlik ediyor. The Protector, Türkçe ismiyle Hakan: Muhafız’ın yapımcılığını Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor. İstanbul’da geçen dizide ise sıradan hayatına devam eden Hakan’ın aslında çok daha büyük bir sorumluluğu almak üzere olduğunu görüyoruz. Ölümsüz bir düşmanın kol gezdiği şehirde Hakan’ın gerçek kimliğini bir an önce keşfetmesi ve karşısındaki düşmanı durdurması gerekiyor.

 

Öncelikle oyunculardan bahsedecek olursak;  Çağatay Ulusoy, İçerde dizisinde oldukça iyi bir performans sergilediğini söylemek gerekiyor.

Hazar Güçlü’nün ise asıl çıkışı Kuzey Güney dizisi ile yaptığını da unutmamak gerekiyor, oldukça iyi bir performans sergiledikten sonrasında Medcezir dizisine transfer olmuştu.

Ayça Ayşin Turan ise Karagül dizisiyle tanındığını söylemek gerekiyor.

Okan Yalabık’ı ise Kolay Para, Yılan hikayesi, Serseri, Av Mevsimi, Muhteşem Yüzyıl ve Vatanım Sensin gibi projelerde başrol aldı ve bazı seslendirme projelerinde ise yer aldı.

Mehmet Kurtuluş daha çok, alman yapımı filmlerde yer alsa da Pars Kiraz operasyonu ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı.

Yurdaer Okur, Köprü, Kurtlar Vadisi Pusu, Şahin Tepesi ve Reaksiyon gibi dizilerde rol adı.

Aslında nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. İlk başta Hakan’ın bir kapalı çarşı çocuğu olduğunu görüyoruz ve bu hayattan çok sıkıldığını ve bir an önce turnayı gözünden vurmaya çalışmasını izliyoruz.

Gayet iyi bir hayatı olduğunu görebiliyoruz ancak, hakan bam başka bir hayata gözünü diktiğini görüyoruz aslında.

Bir yandan Fakir/Zengin ilişkisi üzerine kurulu olduğunu ve olduğunun mesajı net bir şekilde veriliyor, ayrıca istanbul’un tarihi akustiği olduğu gibi izleyicilere yansıtılmış olduğunu.

Ayrıca ansızın gelişen olaylar epey ilgi çekiyor bir gömlek yüzünden hakan’ın hayatının tamamiyle değiştirmesi oldukça garip.

Diğer yandan Dünya üzerinde sadece ama sadece tek bir ölümsüzün kalması ve sadece İstanbul’u ele geçirme çabalarını görmek oldukça ilginç geldi bize.

Bunun haricinde oyuncuların oldukça iyi bir performans sergilediklerini görmek güzel, özellikle Netflix’in Türkiye’ye ve türk oyuncularına değer vermesi bizim için gurur kaynağı. Yapım ekibinde Senaryo yazarından yönetmenine kadar baştan aşağı türk yapımı olduğunu görmek oldukça güzel. 1 Sezon oldukça iyi bir tepkiler alan Hakan:Muhafız IMDb’de 9,3 puan alarak başarısını internet ortamında göstermişti, ancak bu puan kısa bir süre sonrasında 7,9 puana geriledi

  1. Sezona açık kapı bırakan yapım, aslında bütün her şeyin başlangıcı olduğunu gözle önüne seriyor. İlk 10 bölümüyle bizlere fantastik bir hikaye yaşatan Hakan: Muhafız bakalım 2. Sezonda neler yaşanacak.