Ana sayfa Haberler Sinema Dünyası 2018 Yılının En İyi 11 Filmi

2018 Yılının En İyi 11 Filmi

0
PAYLAŞ

11- 12 Strong

11 Eylül saldırısı sonrasını anlatan filmde Mitch Nelson liderliğinde kurulan ABD’ye ait özel kuvvetler ekibi, Afganistan’a ayak basan ilk ekip olacaktır. Dahası, Taliban ve El Kaide ile mücadele için Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostumu kendileri ile birlikte savaşmaları için ikna etmek zorundadırlar. Tahmin edebileceğiniz gibi uyum ve kültürel sorunlar, filmin bir savaş filminden fazlası olmasını sağlıyor.

 

10- Blockers

Kızlarının mezuniyet gecesi, bekaretlerini kaybetmelerine hazırlandığını öğrenen üç baba birleşir ve kızlarını çok geç olmadan durdurmaya çalışırlar.

 

9- Red Sparrow

En büyük tutkusu olan baleye bir kaza sonucu veda eden kahramanımız Dominika, gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılarak şu ana kadarki en tehlikeli öğrenci olur. Dominika, yeni sahip olduğu güçle geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 

8- Den of Thieves

Merkez Bankası her gün 120 milyon dolar nakit parayı dolaşımdan alıp imha ediyor. Kahramanımız ve ekibi ise bu paralara göz koymuş durumda. Fakat bilmedikleri şey, bu soygunun planladıkları kadar kolay olmayacağı.

 

7- Rampage

Bir Primatolog olan baş karakter Davis Okoye, genetiği değiştirilerek korkunç canavarlara dönüştürülen hayvanları durdurmak için bir genetik mühendisi ile birlikte işe koyulur. Sonunu elbette ki söylemiyoruz. Film, kendisi ile aynı ada sahip bir oyunun uyarlamasıdır.

 

6- Black Panther

Black Panther, Marvel’ın seyircileri Infinity War’ın büyüleyici atmosferine hazırladığı bir filmdir. Zira Infinity War’ın büyük bir bölümü, Black Panther yani T’Challa’nın dünyanın geri kalanından izole ettiği ileri teknolojinin bulunduğu Wakanda’da geçmektedir.

 

5- I Feel Pretty

Baş karakterimiz olan Renee Barrett, özgüveni son derece düşük bir kadındır fakat geçirdiği bir kazanın ardından öz güveni tavan yapar ve hayat onun için çok iyi bir yolda devam eder. Fakat bu yol daima olumlu ilerlememektedir.

 

4- Ready Player One

Baş karakterimiz Wade Watts, kendini gerçek dünyanın stresinden kaçmak için The Oasis adında bir oyuna vermektedir. Oyunun geliştiricisi, ölümünün ardından tüm servetini oyunun içine gizlediği bir anahtarı bulan kişiye devredeceğini söyler. Kahramanımız da bu gizli anahtarı bulmak için büyük bir maceraya atılır.

3- Deadpool 2

 

Kız arkadaşı Vanessa ile mutlu ilişkisini sürdüren Deadpool’un düzeni, gelecekten gelen Cable ile sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir ve Deadpool, Cable’ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar. Bu birbirinden farklı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool’la birlikte savaşmaya hazırdır.

 

2- A Quiet Place

Kırsalın ortasında son derece sessiz, sakin bir yaşam süren ailemiz, en ufak ses bile çıkartmamak için işaret dili ile anlaşmaktadır. Fakat bu sessizlik küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı yere düşürmesi ile bozulur ve aile, bu sesin bedelini ağır bir şekilde öder.

 

1- Avengers: Infinity War

Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır.