Ana sayfa İncelemeler ADATA XPG H30 Kulaklık & XPG F30 Ses Amfisi İnceleme

ADATA XPG H30 Kulaklık & XPG F30 Ses Amfisi İnceleme

0
PAYLAŞ

ADATA XPG H30 Kulaklık & XPG F30 Ses Amfisi İnceleme

ADATA XPG H30 Kulaklık & XPG F30 Ses Amfisi İnceleme

Günümüzde özellikle CS GO, LOL ve PUBG gibi oyunların düzenlenen turnuvalarında ses en önemli etken. 

Bu sebepte günümüzde oyuncular kulaklıklara büyük miktarda bütçe ayırmalarına rağmen istedikleri performansı alamıyor.  Pek çok marka ve yine pek çok ürün çeşidi oldukça kullanıcılar yanlış seçimler yapabiliyor. 

Bugün siz yanlış bir seçim yapmamanız için Teknoforza ekibi olarak uzun süredir konuşulan oyuncu kulaklıklarından birisi olan ADATA, XPG H30 Kulaklık & F30 Ses Amfisi sizler için inceliyoruz.

XPG H30

Tam takım olarak gözüktüğünde size bir tıpkı uzay mekiğinı andıran bir görüntüsü olabilir. Aslında biraz da havalı durduğunu kabul etmek gerekiyor. 

H30‘un oldukça iyi bir görünüşü olduğunu söyleyerek başlayalım. 

7.1 Surround 7.1 ses deneyimi konusunda özellikle ADATA’yı kutlamak gerek, pek çok markayı ve modeli gerisinde bırakıyor. Oldukça iyi bir ses deneyimi görünüşünden belli oluyor.

Oynatılan oyun türüne veya medyaya bağlı olarak dört adet önceden ayarlanmış ses modu arasında geçiş rahat bir şekilde yapılabiliyor.

H30 kırmızı renkli bir ağ ile sert bir alüminyum taban üzerine inşa edilmiş serin bir tasarım ile Güçlü 53mm sürücülerin bulunduğu kulaklık süngeleri bulunuyor. Bunlar, 40 mm’lik sürücü kulaklıklarıyla aldığınız düz ve kalaylı sesin aksine, derin bas ve geniş ses aralığı sunuyor.

Uyumluluk: H30 Neredeyse her platformda rahatlıkla size eşlik edebiliyor. PC’den konsollara ve mobil cihazlara bağlan ve oyun. Kurulum gerektirmez ve birkaç kulaklık almaya gerek yoktur. 

Not: 3.5mm ses girişi olmayan Xbox One adaptör gerekli olduğunu hatırlatalım yine de.

Kafa Bandı: kendi fikrim olarak söylüyorum ki, 2009’dan bu yana pek çok marka model kulaklık kullandım.  Bunların neredeyse çoğunluğu (Yeni Nesil Ürünler Hariç) uzun süre kullandığım için genelde kafa da çukur oluşturuyor, bu sebeple baş ağrıları meydana geliyordu. Özellikle bunu H30’da deneyimledim, test süresince deneyimlerken CS GO Rekbetçi’de sabahladık aşağı yukarı 10-12 rekabetçi maç oynadık o kadar süre boyunca hiç bir maç ağrısı ile karşılaşmadım. Bunun sebebi ise XPG ses mühendisleri ve tasarımcıları, ideal sıkma kuvveti ve ayarlanabilir bir kafa bandı ile en uygun konforu bulmak için sayısız kulaklık yapısını test etmiş. Kafa büyüklüğü veya şekli ne olursa olsun, oyuncular gerçek rahatlık kazanırlar ve daha az kulaklığın uzun seanslar boyunca uyguladığı baskılardan hiçbirini yaratmıyor.

F30 Ses Amfisi

Böyle bir kulaklığa bir ses amfisi de eklenince tabii olanlar oldu. 

F30 amplifikatörü, güçlü ses geliştirme ve mekansal olarak  7.1 kanallı surround ses kalitesini oluşturmak için PC’ye USB üzerinden bağlanır. Daha iyi ses, oyun içi farkındalığın artması anlamına gelir.

Kulaklık için ses sitemini devreden çıkartmaya gerek yok. Birden fazla ses çıkışı sayesinde SOLOX F30, ayrı ayrı veya aynı anda hem kulaklıklara hem de hoparlörlere çıkış yapabilir. Başkalarını rahatsız etmekten kaçınmak istediğinizde, sadece kulaklıklara geçebiliyorsunuz.

EMIX H30’u istediğiniz gibi aktif kullanımda değilken, daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak için mikrofonu çıkarabilirsiniz. Oyuncular, her şeyden önce, enerji depolamalı.

Not: Günümüzde Çıkarılabilen mikrofonlar genelde oyuncuların istediği performansı veremezler bu nedenle kulak içi kulaklık takmak zorunda kalırlar.  

Tescilli XPG Xear yazılımı, basit bir ekolayzırın ötesine geçen ses iyileştirme algoritmalarını ve teknolojilerini içerir. Bilgisayarınıza veya Mac’inize yüklendikten sonra, Xear’a göz atın ve sesi istediğiniz gibi ayarlamak için ön ayarlara ve diğer ses öğelerine ayarlamalar yapın. 

Dilerseniz, sizler için hazırladığımız incelemeyi izleyebilirsiniz. 

XPG H30 ve F30’u ayrılmaz bir ikili yapmışlar bu nedenle günümüzde oldukça iyi bir ses kalitesi veren ürünler arasında yerini böylelikle alıyor. 

XPG H30 & F30’un 2 Yıl ADATA Garantisi bulunmakta. Fiyat konusunda ise yanında verilen F30 ve kulaklık standı bana göre fiyatını arttırmış gibi duruyor olsa da böyle bir kaliteye göre normal fiyatlarda (Kur sebebiyle biraz artış var) seyir ettiğini söyleyebiliriz. 800-1000 TL arasında bir fiyat etiketi olduğunu da hatırlatalım.

Mikrofon konusunda ise böyle bir fiyata göre böyle bir performans beklemiyordum açıkcası, bu ürüne verilen fiyatın yarısına daha iyi mikrofon kalitesi bulunan ürünlerde değerlendirilebilir tabii bu ayrı bir konu. 

                XPG H30 ve F30 Amfisi Hakkında Görüşlerimiz

+7.1 Her Yönü Ayırt Edebileceğiniz Ses Kalitesi 

+Analog Paneli 

+4 Farklı Kullanım Modu 

+Kulaklık Standı

+Altın Konnektör

+Örülü Kablo

-Mikrofon kalitesi
Teknoforza Ekibi olarak 10 üzerinden 7 puan vererek XPG H30 & F30’u sizlere tavsiye ediyoruz, tabii bu fiyat etiketi ile birlikte oldukça en üst bir segment (Zirve) ürün olduğunu hatırlatalım.
Ürünü satın almayı dilerseniz, buraya tıklayarak temin edebilirsiniz.