Ana sayfa İncelemeler Beyin Yakan Animeler!

Beyin Yakan Animeler!

0
PAYLAŞ

Bazı animeleri anlamak için birden fazla izlemeniz gerekir. Anlamanız için dikkatli olmanız ve odaklanmanız gerekir. İşte karşınızda kafayı yedirten animeler :

 

Beyin Yakan Animeleri Sizler İçin beynimizi yakıp derledik.

13- Ergo Proxy

İlk sırada bilim kurgu harmanlı bir anime René Descartes,  eserinin bir cyberpunk anime’sine işlediğinde ne olur? Ergo Proxy’yi alırsınız. Ergo Proxy, insanlığın masalını ekolojik felaketten binlerce yıl sonra anlatıyor. Son insan uygarlığı şimdi kubbeli Romdo şehrinde yaşamaya mahkumdur. İnsanlığın toparlanmasında yardımcı olması için Autoreivs denilen robotlar inşa edilmiştir. Sorun şu ki, o Autoreivler Cogito Virüs adı verilen gizemli bir hastalıktan etkilenmeye başlıyor, bu da onları bilinçli kılıyor. Ergo Proxy, kimlik ve bilincin sınırlarını sorgulayan rahatsız edici bir yolculuktur. Bazıları, küçük dozlarda daha iyi olduğunu söylüyor, ama bununla yüzleşelim, başladığınız zaman izlemeyi bırakamayacaksınız.

12- Akira

Akira. Bu kült anime filmi, tüm hayranları ve yaratıcı zekayı bir araya getirdi. 1988 yılında, psişik güçleri olan bir çocuğun yol açtığı patlama, Tokyo şehrini yok eden III. Dünya Savaşı’na yol açtı. Bu yıl 2019’dur. Hikaye, terörizm, şiddet ve her taraftaki kaosla dolu çılgın bir şehir olan Neo Tokyo’da düzenlenmiştir. Shoutarou Kaneda, “Palyaçolar” olarak bilinen bir motosiklet çetesiyle çatışan bir grup genç suçlunun lideri. Kaneda’nın hayatı, arkadaşı Tetsuo’nun, kendi psişik güçlerini geliştirmesine yol açan gizemli bir genç çocuğa sahip bir kazayla yakalandığı zaman baş aşağı çevirir.Akira, çılgın bir dünyaya dönüşen çılgınca, içgüdüsel bir masaldır. Bu animeyi izlerken ” Noluyo lan ” diye söylenmeniz muhtemeldir .

11- The Perfect Insider

The Perfect Insider, son birkaç yılın en az bir kez anime showlarından biri olmalı.Profesör Souhei Saikawa ve öğrencisi Moe Nishinosono, kızlarından beri uzak bir adada bir araştırma tesisinde tecrit edilmiş olan, açık bir dahi olan Shiki Magata ile tanışmak istiyor. Souhei ve Moe için bekledikleri gibi gitmeyecekler, çünkü onlar adaya vardıklarında gizemli bir cinayet davasında yakalanırlar.Mükemmel Insider, esprili diyalog ve atmosferik sahnelerle dolu bir bağımlılık yaratıcısıdır. Temelde bilgisayar programlama bükümüyle bir Agatha Christie romanı.

10- Paranoia Agent

Paranoia Agent Satoshi Kon tarafından kaleme alınan bir anime. Eğer onun çalışmalarına biraz aşina iseniz, bir akıl bulandırma tekniğini bilirsiniz. Shounen Bat (ya da Lil ‘Slugger), Musashino Şehrinde hasara yol açıyor. Altın bir beysbol sopasıyla ve her zaman patenle donatılmış olan Shounen Bat, insanlara rastgele ve şiddetli bir şekilde saldırıyor. İki dedektif davayı ele alıyor, ama saldırganı yakalamak için mücadele ediyor. Paranoia şehirde yayılmaya başlıyor, bu da Shounen Bat’ın deli saldırılarından daha tehlikeli olabilir. Paranoia Ajan, canlı ve iddialı bir gösteri. Aynı zamanda son derece iyi bir şekilde aklınızdan çıkarmayacak.

9- Texhnolyze

Texhnolyze yıllarca ihmalden sonra ufalanmış bir insan yapımı yeraltı şehri olan Lux şehrinde yer almaktadır. Üç büyük örgüt, Luxo’yu kontrol etmek için savaşta bulunuyor: Organo, Texhnolyze’yi (protez) kontrol eden suçlu yeraltı dünyasıyla işbirliği yapan bir grup “profesyonel”, Organo’nun işini bozmaya çalışan popülist bir grup olan Kurtuluş Birliği ve Racan, bir koleksiyon Texhnolyzes ile genç bireylerin kişisel kazanç için yeteneklerini kullanır.Eski bir yetim olan Ichise, lüks bir ödül avcısı olarak Lux’a kendisi için bir yer yaptı. Bir gün, bir dövüş destekçisi ona kızgın ve Ichise’nin kolunu ve bacağını kaybetmesiyle sonuçlanan bir değişime dönüşür. Ölüm onu ​​kabul etmeden önce, Ichise, yeni tasarlanan Texhnolyze için onu bir test konusu olarak kullanan bilim adamı Eriko Kamata tarafından bulunur. Sahip olduğu güçlü yeni bacaklarla, Ichise, Organo’nun lideri Oonishi için çalışmaya başlar.Basitçe söylemek gerekirse, Texhnolyze’den geçemez. Zihninizi bir şekilde ya da başka bir şekilde üfleyeceğinizden emin olan pek çok komplo ile heyecan verici bir gösteri.

8- Monster

Dr Kenzou Tenma, bir Alman hastanesinde çalışan parlak bir beyin cerrahıdır. Bir gece, çok önemli bir ikilemle karşı karşıya; Tenma, belediye başkanının hayatını veya belediye başkanlığı öncesi hastaneye başvuran küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak arasında seçim yapmak zorundadır. Patronunun isteklerine karşı, Tenma küçük çocuğu kurtarmak için seçer.Çok geçmeden, bir dizi cinayet meydana gelmeye başladı ve kanıt, şüpheliyi kurtardığı çocuğa işaret ediyor. Ancak Tenma’nın ünlü bir dedektif tarafından öldürülmesinden de şüpheleniliyor. Tenma cinayet dizisini saran gizemleri çözmek için bir yolculuğa çıkar ve o geceyi kurtarmaya yardım ettiği “canavarı” karşı karşıya getirir.Bir kült klasiği olan Monster, sizi koltuğunuzun kenarında tutacak çok büyük bir arsa eğrisine sahip büyüleyici bir hikaye. Eğer gerilim filmini seviyorsan, bunun üzerinden geçme.

7- Psycho-Pass

Psycho-Pass, Japonya’nın Sybil denilen vatandaşları kontrol etmek için yeni bir sistem uyguladığı distopik bir geleceğe yerleşti. Amaç, bir suç işlenmeden önce ruhsal durumlarını değerlendirerek vatandaşların tehdit düzeyini belirlemektir. Akane Tsunemori eski bir suçlu olan Shinya Kougami ile bir araya gelmek zorunda olan bir çaylak müfettişidir. Akane, Sybil Sisteminin verimliliğine büyük bir inançtır, ancak Japonya’nın totaliter kontrol sisteminin ardındaki çirkin gerçeği ortaya çıkarmaya başlarken, inançları çok geçmeden sarsılır.Psiko-Pass görsel olarak muhteşem ve on yılın en iddialı gösterilerinden biridir. Aklımız bulanmış ,  katlanmış .

Beyin Yakan Animeleri Sizler İçin beynimizi yakıp derledik.

6- Paprika

2003 yapımı olan bu anime filmi Paprika, Inception’dan rüyadan rüyaya  atlamayı çocuk oyuncağı gibi gösteriyor. Film günümüze çok uzak olmayan bir zamanda geçmekte. Takım ile birlikte başka insanların hayallerine girmesine izin veren bir cihaz yaratması için Atsuko Chiba adında bir doktoru canlandırıyor. Uzun zaman önce, Atsuko makineyi ders dışı (ve dolayısıyla yasa dışı) amaçlar için kullanmaya başlıyor. Psikiyatri hastalarının hayallerini ziyaret etmek için teknolojiyi kullanıyor, böylece kafalarının içinde neler olup bittiğine dair daha iyi bir fikir edinebiliyor. Bu yeterince tiz değilse, gerçek hayat sonunda hayallerin dünyasına girer ve sonra işler gerçekten tuhaflaşır.

5- Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion, dini görüntülerin ve ani genç kan döküntülerinin kasırgalarıdır. Dünya, temel olarak sona erdikten on beş yıl sonra, Tokyo-3’teki hayat, normal olarak normale döndü; Melekler olarak bilinen bir grup korkunç cyborg canavarı, herşeyi ikinci kez mahvetmeye geri dönene kadar. Şov, izleyicilere bir sürü sembolizm kazandırıyor ve son bölüm, bir dilim hayat tarzı rüya dünyasında açılış kahramanı Shini Ikari’nin aklına ilk başlarda dalıyor. Şovu birkaç kez tekrarladıktan sonra bile, kutsal yazıya yeni ince atıflarda bulunacaksınız.

4- Battle Angel Alita

Battle Angel Alita’nın konusu Ghost in the shell’inkine benzer, ama çok daha fazla derinliğe sahip. Alita’nın dünyası cyborgs’larla doluyken, hepsinin insan omurgalarının işlev görmesi gerekir, bu yüzden vücut kısımlarının etrafında büyük bir karaborsa gelişmiştir. Bunun üzerine, karakterler şok edici derecede iyi okunur ve belki de Nietzche’nin sonsuz geri dönüşü kavramını tamamen saçma olmayan bir şekilde sorgulayan tek anime. Şovun geleceğin tüm teknolojisi psödosibiliğe dayanırken, dikkat çekici bir şekilde ortaya çıktı ve bu nedenle öğrenmek eğlenceliydi.

Beyin Yakan Animeleri Sizler İçin beynimizi yakıp derledik.

3- The Animatrix

2033 yapımı bu anime filmi Matrix’in hikayesine inanılsaydı, o zaman bütün insanlık, büyük bir bilgisayar simülasyonu içinde yaşıyor. Eğer Bir Olan olursanız, kötü klonların sonsuz bir saldırısını ortadan kaldırmak için yer ve zamanınızı bükersiniz, ama diğerlerinden ne haber? Animatrix, birçoğu bu kesin soruyu araştıran bir dizi anime şortu ve orijinal 1999 filmi olarak akıllara eğiliyor. Özellikle, bir hikaye kayıp kedi için avlarken, dünyada bir “aksaklık” üzerine tökezleyen genç bir kadına sahiptir. Terk edilmiş bir fabrikaya girdikten sonra, yerçekiminin binanın belirli kısımlarında farklı şekilde çalıştığını ve yüzmeden ya da zarar görmeden düşebileceğini keşfeder. Dakikalar sonra, hazmat takım elbiseli bir grup adam içeriye doğru yuvarlanır ve kilitlenir. Bu yapım kesinlikle kafamızın takla atmasını sağlıyor

Beyin Yakan Animeleri Sizler İçin beynimizi yakıp derledik.

2- Steins ; Gate

Yüzeyde, Steins; Gate, özellikle bir mikrodalgada muz koyarak, doğaçlama bir laboratuarda “geleceğin aletlerini” icat ederek bir araya gelen ve zaman geçiren bir grup genç yetişkinle ilgilidir. Bununla birlikte, Steins; Kapı bundan daha derin. Rintarou Okabe, bu araçları arkadaşlarıyla birlikte tasarlayan, kendini ilan eden bir çılgın bilim insanıdır. Geçmişi, mikrodalga ile geçmişe metinler göndermeyi ve onu rahatsız etmeyecek bir olaylar zincirini ortaya çıkarmayı başardığında hayatı büyük bir dönüm noktası alır.Steins; Gate şimdiye kadar yapılmış en eleştirmenlerce beğenilen anime şovlarından biridir ve iyi bir sebepten dolayı. Aksiyon, gerilim, olay örgüsü ve hatta romantizm; Bu her şeye sahip.

1- Death Note

Ölüm meleği Ryuk insanoğlu dünyasına ölüm defterini düşürür. İki seçilmiş insan Light Yagami ve L in muhteşem savaşı böyle başlar. Eşi benzeri görülmemiş akıl oyunları ile bu savaşı kim kazanacaktır.  İki zeki insan ve ortak istekleri adalettir. Peki kimin adaleti üstün gelecektir ? İzlerken lütfen sakin kalmaya çalışınız aksi takdirde kendinize ve çevrenize zarar verebilirsiniz.

 

Sizinde bu şekilde bildiğiniz animeler varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız. Esenlikle kalınız … Şimdi den iyi seyirler .