Ana sayfa Haberler Sinema Dünyası Alper Çağlar, Göktürk Serisini Duyurdu!

Alper Çağlar, Göktürk Serisini Duyurdu!

0
PAYLAŞ

Alper Çağlar, Göktürk Serisini Duyurdu!

Alper Çağlar, Göktürk Serisini Duyurdu!

Kendisini Dağ, Dağ 2, son olarak ise BÖRÜ, projesi ile tanıdığımız

yapımcı ve yönetmen Alper Çağlar, bugün yeni filmi hakkında bir video duyuru açıklama yaptı.

Hollywood’a gönderme yapan çağlar, ‘onların hikayeleri var ise bizim ise tarihimiz var’ diyerek Göktürk üçlemesini duyurdu.

3. filmin isimlerini açıklayan Alper Çağlar, İlk Göktürk, (2019), Kırk Göktürk (2022),  ve Son Göktürk (2025). olarak bu üçlemenin 7 yıl içerisinde yayında olacağının sözünü verdi.

İsminden anlaşılabileceği gibi Türk tarihinin önemli olaylarına ve hikayelerine yoğunlaşacak ve muhtemelen takipçilerinde düşündüğü üzere  Kürşat ve 40 Çerisi, Kultuk Kağan veya Urungunun hikayelerine odaklanacağı söyleniliyor.

Alper Çağlar’ın proje hakkında son açıklaması ise şöyle. ”Dostlar şimdiden belirteyim, bu seri benim için aynen DAĞ serisi gibi bir tutku projesi. Kendimi perişan edeceğim, büyük stresler çekeceğim, hayatımın 7-8 senesini vereceğim bir iş. 2019 olmaz da 2020 olursa vizyon tarihi trip atmak yok bana. Göktürk serisinin kalitesinden asla ödün veremem. Bu filmde omuzlarımızdaki sorumluluğun ekipçe bilincinde olacağız. Kalite ve özen için herkes ufak gecikmelere şimdiden razı olsun. Acele işe Erlik karışır.”

Son dönemde önemli projelere imza atan Alper Çağlar’ı böyle bir üçlemeyi hayata geçireceği için kendisini tebrik ediyoruz.