Ana sayfa Haberler Assassin’s Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Assassin’s Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

0
PAYLAŞ

Assassin's Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Assassin’s Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Ubisoft, özellikle Syndicate’nin bekelenileni vermemesinden sonra, seriye 1 yıl ara vermişti.

Hemen arkasından  2017’de Assassin’s Creed Origins’i sunmuştu.

Ardından  oyunu oyuncular olumlu bir şekilde karşılamıştı, özellikle oyunun Antik mısırda geçmesi oyuncuları cezbediyordu.

 2018’e gelindiğinde ise Ubisoft, seriyi Antik Yunanistan’a taşımak istediği yönünde iddialar bulunuyordu ve öyle de oldu. 

21 Eylül’de Aral Game’de gerçekleştirilen  Assassin’s Creed Odyssey Preview Day, etkinliğinde sizler için E3 Demosunu deyimledik. 

Assassin's Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Dövüş Mekaniği

Öncelikle dönüş mekaniklerinde origins’e göre değişme ve gelişme olduğunu sizlere söylemeliyim.  Yapılacaklar yine aynı olsa da pek çok yeni dövüş stili oyuna geldiğini sizlere aktarıyor, etkinlik boyunca sadece 2 farklı adada rahatça gezebildik, bunun haricinde sürüm demo olduğu için kısıtlı bölgelerde gezebildik. Bunun haricinde Demo’da 3 farklı mod olduğunu ve bu modların içerisinde fetih modu olduğunu da eklemek gerekiyor.

Dövüş dinamikleri olsun pek çok geliştirme oyunda mevcut ancak ön inceleme olduğu için tabii diyeceklerimiz de kısıtlı oluyor.

Assassin's Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Diyaloglar

Özellikle 2007’den beri Ubisoft’un yayınladığı Seride en büyük özelliklik ise diyalogları kendimiz seçebiliyor olmamız cidden iyi düşünülmüş. Bana her ne kadar Witcher ve The Elder Scrolls serini hatırlatsa da, artık Assassin’s Creed, serisinin markalaşma sürecinde olduğunu sizlere aktarmak gerek.  Ayrıca bu diyaloglar doğal olarak oyunadığınız oyunun sonunu etkilediğini sizlere belirtelim.  Tabii oyun içerisinde bu sebeple pek çok aktivite gerçekleştirebiliyoruz, bu gerçekten iyi düşünülmüş.

Assassin's Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Deniz

Aslında oyunu Origins’den ayıran tek şey oyunun yarı deniz yarı kara olması, çünkü bu bakımdan karşımızda Black Flag, gibi bir oyun durduğunu sizlere söylemeliyim çünkü oyunun bölgesi tamamiyle ada ve denizden oluşuyor bu sebeple görev gereği de olsa adalardan adalara gemi veya tekne ile ulaşım sağlayacağız.  Ayrıca Origins’e göre Odyssey’de Aslan ve Köpekbalığı olması oyuna yenilik kazandırmış, tabii denizde bulunan yunusları da unutmamak gerekiyor, köpek balık oldukça saldırgan olduklarını belirtmek isterim. Tabii bu süre içerisinde denizde gerçekleşen savaşları da unutmamak gerekiyor.

Assassin's Creed Odyssey Demosunu Oynadık!

Harita

Harita bakımından Origins’e göre 2 kat büyük bir harita karşımızda bulunuyor, tabii yukarıda dediğim gibi oyunun yarısı karada yarısı denizde geçecek gibi görünüyor.  Ayrıca neredeyse Türkiye sınırlarına kadar oyunun haritası görünüyor.  Özellikle Etkinlikte senaryo konusunda bir bilgi verilmez iken, oyunda bir takım gizli etkileşimler olacağı (Origins’de bulunan  A Gift from the Gods görevleri gibi) söyleniliyor, tabii oyundaki 2 karakter farklı görevler yapacağı için epey büyük bir dünya sizleri beklediğini söylemeliyiz.

Ayrıca Ubisoft, sanatsal açıdan oldukça iyi bir modelleme ile karşımıza çıkıyor bu oyun içerisinde özellikle ege’nin bazı kesimlerini ve o güzelliklerini görüyor olabilmek gerçekten çok güzel.

Kendi Görüşüme Göre Assassin’s Creed Origins’in Türkçe Yamasını Test ederken oyunu bitirdiğimde Origins’e epey alışmıştım.  Yeni oyuna baktığımda ise çok fazla yenilikler olmasa da aynı etkileşimleri göreviliyorum. Örneğin;  Bir karargahın Liderini öldürmek ve Eşyaları aldıktan sonrasında o alanı tamamlayabiliyorsunuz aynı Origins’de olduğu gibi. Bir bakıma oyun Bir önceki oyuna benzerken bir yandan pek çok yenilik sizleri beklediğini söyleyelim.

Ayrıca Aral Game’nin böyle bir etkinlik düzenlemesi gerçekten çok hoş düşünülmüş, bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum kendilerine. Ayrıca böyle etkinliklerin sürekli düzenlenmesi dileğiyle..

Oyun hakkında henüz net bir şeyler demek için çok erken. Şimdilik bizden bu kadar, Assassin’s Creed Odyssey,  5 Ekim 2018’de  PlayStaion 4, PC ve Xbox One için yayınlanacak.