Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri Assassin’s Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

Assassin’s Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

0
PAYLAŞ

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

Assassin’s Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

Oyun dünyasında gizemler oyunları her zaman ilgi çekici kılmıştır, kimisi gerçek olaylardan esinlendi, kimisi ise sinema filmlerinde esinlendi.

Günümüzde oldukça önemli bir seri haline gelen Assassin’s Creed serisinde bulunan gizemleri sizler için derledik.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!1 – Transformers 

Ubisoft’un, Assassin’s Creed serisinin ilk oyununda Transformers, Optimus Prime’a gönderme yaptığını biliyor musunuz?

Bunun sebebi ise, 2007 Yılında vizyona giren sinema filminin oyununu Ubisoft geliştirmek istemişti, ancak filmin yapımcıları başka bir firmayla anlaşmıştı.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

2 – Auditore soy ismi ezio’nun atalarının gerçek soy isimi değil.

Auditore ailesinin soy isminin, Geçmişte Auditore olmadığını biliyor muydunuz?

1200’lü yılların son zamanlarında, Ezio’nun atası Suikastçiydi. Bu karakterin ismi bilinmemesine rağmen, Revalations’da gördüğümüz Nicolo Polo’nun oğlu olan Marco Polo’yu, Floransa’da Koruması İçin, kardeşlik tarafından İspanya’dan Floransa’ya yollandı. (Muhtemelen Kodeks ve Diskler için) 

Bu karakter; Marco Polo ile iyi bir dostluk kurmuş.Bu vesile ile Dante Alighieri tanışmış ve ondan oğlunu (Oğlunun da İsmi bilinmiyor) eğitmesini istemiştir.

Dante Alighieri bu karakterin oğlunu eğitmiş ve beraber seyahate çıkacakken, Dante ölmüştü.Babası ve Marco Polo, bu haberi duyunca büyük bir endişeye kapılıp düşünmeye başlamış ve Polo bir kağıda numara yazarak karakterimize İtalya’ya gitmesini ve ortalarda gözükmemesini istemiştir. (Ayrıca kodeksi bu karaktere vermiştir saklaması için)

Polo ve babasının dediklerini harfiyen uyan karakterimiz Karısını çocuğunu alıp, önce Barselona’ya (Erzak vb satılacak eşya) oradan gemiyle birlikte İtalya’ya gidecekti.

İtalya yolunda karakterimizin gemisi Tapınak Şövalyeleri ile çalışan korsanlar tarafından saldırıya uğrar, karakterimiz ve ailesi işkence görür ve karısı bu esnada ölür.

Korsanlar Kodeks’i ve gemideki malları alıp, gemiyi batırırlar. Karakterimiz ve oğlu gemi parçalarına tutunarak hayatta kalırlar ve uğraşlar sonucu bir kıyıya ulaşırlar.

Ertesi gün Karakterminzin karısının cansız bedeni kıyaya vurur.

Karakterimiz oğluyla Floransa’ya ulaşıp Babasına ve Marco Polo’ya gitmiş ve karakterimiz ikisini de öldürülmüş olarak bulmuştu.

Karakterimiz o anda itibaren gizlenmeye çalışmış, başta Mimari ve bilimsel eserler üzerine çalıştı.Karakterimiz Floransa Mahkemesi’ne başvurup bir asil soylu’yu taklit etmek için soy ismini Auditore olarak değiştirmiştir.Hemen ardından ise Assassin’s Creed 2’de gördüğümüz, Auditore Villasını inşaa ettirdi.

Daha sonrasında bu karakter oğlunu başta babası ve eşinin intikamı almak ve kodeksi bulması için Suikastçı olarak eğitti.

Bu karakterlerin ismi hiç bir yerde geçmemesine rağmen, bu karakterin Giovanni Auditore’nin Büyük dedesi olduğuna dair söylentiler bulunmakta.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

3 – Ahtapot 

Assassin’s Creed 2’de Visitazione’s Secret, görevini yaparken, çarkların süresi dolduğunda 3’cü kez tekrar denemek istediğinizde, bir ahtapot suyun derinliklerinden çıkıp Ezio’ya saldırıyordu.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

4 – Hindi Kodu

6. anı’dan sonra Connor herhangi bir köşenin arkasına gizlenmiş ve ıslık çaldığında Davenport Homestead’de bir hindi ortaya çıkıyordu. Bunu takiben, Hindi Connor’ın arkasında görünecek ve mümkün olan her yerde onu takip edecek. 
Konami kodu ise her platforma göre ayrı.

PC: 2, 2, 4, 4, 1, 3, 1, 3, E, Space.
PS3: Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, O, X.
Xbox 360: Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, B, A.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

5 – Dev Mürekkep Balığı

Black Flag’ın denizaltı görevlerinde bazı batık enkazlara girerek, ekran gösterilen miktarda hazineleri yağmalamanmız istenir. Bu süreçte batık gemi enkazlarına girip, pencereden baktığımızda, Büyük Balina, Dev bir Mürekkep Balığı tarafından saldırıya uğrar ve denizin sonsuz derinliklerine doğuru sürüklenir. 

Oyun çıkışını gerçekleştirmeden önce yapımcılar, oyunda bu tarz 7 sahnenin olduğunu açıklamış, sadece 2 sahnesi bulunmuştur.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

6 – Canlanan İskeletler

11’ci anı esnasında Kingston’da Tutsaklıktan kurtulan Edward, Anne’i ve Mary’i kurtarırken, kafeste bulunan bir iskeleti delirtme oku ile kısa süreliğine canlandırabiliyor, ardından uyutma oku ile buga girmesini sağlayabiliyoruz. Sonuç olarak, iskelet kafesten aşağıya düşmüş oluyor.

 

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

7 – Önceki Oyunlara Yapılan Göndermeler

Assassin’s Creed Syndicate’de başta Ezio ve Edward Kenway gibi önemli karakterlere duvarlarda bulunan tablolar üzerinden gönderme yapıldığını biliyor musunuz?

Assassin's Creed Serisinde Bulunan Gizemler!

8 – Doctor Who’nun Klübesi

Assassin’s Creed Origins’de Doctor Who’ya gönderme yapıldığını biliyor musunuz?

Letopolis şehrinin serin sularının derinliklerinde gezinirken Doctor Who’nun kulübesine rastlayabilirsiniz. İşin garip kısmı Antik Mısır’a göre, bu kulübenin sütunlardan yani taştan olması göze çarpıyor, kulübenin kapısında bir ceset görünüyor. Unutmadan kulübenin içine girdiğimizde ise bug olduğu anlaşılıyor.

Anlaşılan Ubisoft, Doctor Who’nun zamanda sürekli yolculuk ettiğinden dolayı tepki olarak bunu oyuna eklemiş ve başına ne geldiyse Antik Mısır’da hayatını kaybetmiş veya yeniden rejenerasyon geçirmiş olabilir.