Ana sayfa İncelemeler Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

0
PAYLAŞ

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Büyük bir yıkım, savaş, etrafında dönüyor. 

Sen ne yapacaksın peki? Tabii ki, silahını, zırıhını ve çantanı bulup hayattan kalmaya çalışacaksın.

Ağustos ayında kapalı ve açık betası gerçekleştirilen Call of Duty Black Ops 4, şimdi ise Blackout modunu oyunculara beta’da oynama şansını sunuyor.

Şimdilik beta boyunca oyunculara sunulan bu mod sonrasında Zombi modu da beta erişimine açılacağı konuşuluyor.

 

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!
Peki, nedir bu Blackout modu?

Aslında klasik bir Battle Royale diyebiliriz, veya günümüzde tam karşılığı PUBG, diyebiliriz.  2010 yılında hayatımıza giren Black Ops, 2012’de Black Ops 2, 2015’de ise Black Ops 3 olarak devamı gelmişti. Bu yıl duyurulan Black Ops 4’de seride ilk kez yeni bir mod görücüye çıktı.  Blackout modu.  80-100 Kişilik bir oyunda uçakla bir alana (haritaya) bırakılıyorsunuz ve paraşütle indiğiniz yerlerden silah toplayarak, ekipmanlarınızı iyileştirerek, 100 kişi arasından birinci olmak için çabalıyorsunuz.

Ayrıca bu mod şimdilik takımlı olarak oynanabiliyor, 2,3 veya 4 kişikik takım olarak giriliyor ve bunu o an oyuncu sayısına göre sistem karar veriyor.  Muhtemelen oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra tekli olarakta bu modu deneyimleyeceksiniz.

Grafik bakımından oldukça gelişmiş bir mod olduğunu da eklemeliyim.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Dövüş Mekanikleri

Dövüş mekanikleri oldukça gelişmiş olduğunu eklemeliyim, hatta yumruklaşma sesleri oyuncuya iyi bir izlenim veriyor. Yumruklaşma bu moda silahınız kalmadığında son çare olarak değil de, her an yumrukla adam öldürebilirsiniz diye geliştirilmiş olduğu görülüyor. Yumruklarınız boşa gitmiyor ve karakter kendisini karşınızda bulunan düşmana kilitliyor ve hareketli olsa dahi kene gibi yapışıp o mutlaka o yumruğu sallayabiliyor. 

 

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Araçlar

Blackout modunda araç bakımından çeşitlilik olması güzel, Helikopter, Kamyonet ve ATV, gibi araçlarda bulunuyor, sürüş dinamikleri moda göre biraz yavaş kalsa da araçlar oyunda bazen imdada yetişebiliyor, Kamyonete 4,  Helikoptere 2, ATV’ye (Sürücü Hariç) 1 kişi binebiliyor.  Helikopter, çok çabuk hasar alıp parçalanıyorken, kamyonet biraz daha dayanıklı ancak yine de fazla ateşe maaruz kalırsa patlayabilir, ATV ise oldukça kolay alev alabiliyor. 

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Silahlar

Black Out modu oldukça fazla silah çeşidi var, bununla birlikte çoğu silahlar büyük oranda sekme yaratabiliyor bazıları ise oldukça iyi şekilde nişan alabiliyor, tabi M249 gibi silahlar sekmesi gerekirken aksine neredeyse hiç sekmiyor. 

Keskin Nişancı tüfeklerinde ise tam tersi, karakterimizin nefes kombinasyonu sebebiyle

 8X dürbünden dahi pek sağlıklı bir atış yapamıyoruz kısaca silahı sabit tutamıyoruz.  

Bunun haricinde tabancalar, özellikle Revolver ve Magnum, gibi silahlar yakında düşmanları affetmiyor otomatik silahlardan daha etkili.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Eşyalar

Silahlar haricinde tabii birde başta, Zırh ve Çanta var  1, 2 ve son olarak 3 seviye zırhlar bulabilmeniz mümkün genelde 1-2 seviye zırhlar bulunurken 3 Seviye yelekler biraz nadir bulunuyor. Çanta da ise Küçük – Orta Büyük olarak boyutları değişiyor, bu sebeple fazla kare yani envanter slotu artıyor, daha fazla eşya toplayabiliyorsunuz.  3 Çeşit sağlık paketi bulunuyor, 25, 50,75 Sağlık yenileyen paket bulunuyor. 

Bununla birlikte oyun alanlarda yine nadir bulunan sandıklar mevcut.

Bunlar özel silah, tam sağlık paketi eşyalar içeriyor ve oyun içerisinde  önemli etkenlerden birisi.

Bunun haricinde moda biraz daha renk katılmak istenmiş ve bu sebeple oyuna, Uzaktan kumandalı araba ve radarlı ve  sensörlü mayın topu’da eklenmiş.

  Call of Duty Black Ops 4 Blackout Beta İncelemesi!

Karakterler

Blackout moduna özel 4 farklı karakter eklenildiğini de söylemek gerekiyor.  Bu karakterler sırasıyla, Mason, Menendez, Reznov ve Woods olarak görünüyor. Hatırlatacak olursak bu karakterler Özellikle Black Ops 1 ve 2’de önemli ana karakterlerdi.

Ayrıca isterseniz, yine Multiplayer modunda kullanılan karakterleri de Blackout modunda kullanabilirsiniz.  Blackout için kullanılabilen bu özel karakterlerin 150 Sağlık barı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

 

Kısaca toparlamak gerekirse, Call of Duty serisine yakışan bir mod olduğunu sizlere söylemeliyim, zaten grafik bakımından oldukça oynanabilirliği iyi.

Bunun haricinde silahların sekmesi sizi çabuk öldürebilir, COD serisinde özellikle BO4’ün çıkışı sonrasında bu mod epey ilgi görecek gibi. 

Artılar

+Grafikler

+Dövüş Dinamikleri

+Uzaktan Kumandalı Araba Gibi Eğlenceli Eşyalar

+Takım Oyunu

 

Eksiler

-Beta süresinde oldukça garip buglar.

-Sürüş Dinamikleri

-Silahların Sekmesi