Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri Dead Rising 1 ve 2 Yeni Nesle Geliyor

Dead Rising 1 ve 2 Yeni Nesle Geliyor

334
0
PAYLAŞ

tumblr_muo3xhv5Vn1slpryeo2_1280

 

 

Geçtiğimiz Günlerde dedikodu olarak yayılan bilgi gerçeğe dönüştü Dead Risin 1-2 Yeni Nesile geliyor..

Capcom tarafından geliştirilen zombi – kıyamet temalı Dead Rising 1 ve Dead Rising 2, özellikle PlayStation 4 ve PC kullanıcıları açısından oldukça güzel bir haber ile gündemde. Milyonlarca adet satmayı satan ve bir anda seriye dönen oyunlardan birisi olan Dead Rising, bilindiği üzere başta sadece Xbox 360 için  çıkmıştı. Platform üzerinde gösterdiği başarıdan dolayı ikinci halkası da gelen oyunun aynı zamanda en yeni sürümü Xbox One’ın çıkış oyunlarından biri olmuştu. Nitekim Xbox markası adeta bir bütünlük kazanan oyunun şimdilerde ise çoklu platform halini aldığı görebiliyoruz. Zira Dead Rising 1 ve Dead Rising 2 yapımlarının PlayStation 4 ve PC platformları için tekrardan elden geçeceği açıklandı

Dedikodular Meğer Doğruymuş

Daha bir gün için paylaşılan bilgilerde serinin PlayStation 4’e gelebileceği bildirilmişti. Nitekim bu dedikoduların ortaya çıkmasından sonra sessiz kalmayan Capcom, Dead Rising 1 ve 2’nin Xbox One’ın yanı sıra PS4 ve PC platformları için de raflardaki yerini alacağını bildirdi. Bu sayede serinin ilk oyunları yeni nesle uyarlanmış olacak.

Grafikler Yenilenecek Mi?

Aslında konuyla ilgili şu anda akıllarda beliren en büyük sorunu herhangi bir şekilde grafiklere müdahale edilip edilmeyeceği. Zira Capcom’un sadece oyunu port haline getirip yeni nesle uyarlayabilir. Tabi kullanıcıların grafiklerin de yenilenmesini istediği de bir gerçek.

PAYLAŞ
Önceki makaleLife Is Strange 1.Bölümü Bedava Oldu!
Sonraki makale4A Games, 2 yeni oyun üzerinde çalışıyor!
Ümit DİNÇER
Merhaba, teknoloji ve oyun tutkunuyum, kendimi kısaca özetleyecek olursam. 2011 Yılı itibariyle başlayan forum hayatım boyunca, pek çok sitede aktif olarak görev aldım. Bu süreç içerisinde bir çok Türkçe Yama Projesine destek verdim.