Ana sayfa Makaleler Elite Kan Kaybediyor

Elite Kan Kaybediyor

395
0
PAYLAŞ

357752073155

General Mobile’nin 2014 yılında satışa sunulan ve o dönemin mobil dünyasında neredeyse en yüksek özelliklerde olması ve fiyatıyla oldukça dikkat çekmişti oldukça iyi satış grafiği yakalayan Elite, GM’nin yüzünü o dönem oldukça güldürmüştü, ancak GM Elite’ye karşı 4.4 Güncellemesinden başka hiç bir şey yapmadı ve üvey evlat konumuna geldi. Elite’nin daha alt modelleri bile Lolipop – Marshmallow güncellemlerine sahip olurken Elite Kitkat güncellemesi ile kaderiyle başbaşa bırakılmıştı, şahsen bende bir Elite kullanıcısı olarak ve bir çok kullanıcı ile beraber bu durumu GM’ye bildirsekte hiç bir sonuç alamadık.

Bir taraftan fiyatı 2 yıl boyunca halen 1,099 – 1,199 gibi bir rakamlarda olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde bu iş garipleşmeye başladı, GM’nin türkiye servisi olan Telpa çoğunuz hatırlayacaktır Panasonic – Motorola – Samsung gibi markaların bir dönem türkiye distribütörlüğünü yaptı 2013 yılında tüm anlaşmalarını iptal ederek sadece General Mobile’nin  distribütörlüğünü ve servisi üstlenmişti, gerek hizmeti gerek servisi ile bir çok tepkiler çekmişti bir çok kullanıcı servisini bir çok yerde kötü olduğunu belirtiyordu ki, benim telefonum şarjda alev almasına rağmen gönderdiğimde ‘Kullanıcı Hatasıdır’ deyip geri göndermişlerdi 2’ci gönderişimde parçalarını değiştirmek zorunda kaldılar ki bu yurt dışında İphonelerde Samsung markalarda  görüyoruz yanan ürünlerde marka yeni telefon hediye ediyordu ve özürlerini diliyordu, burda ise yapılan işlem sadece parça değiştirmek. Müşteriyi memnun etmek değil.

Telefonumun garantisi neredeyse bitmek üzere ancak, üzerinde değişmeyen tek kasası kaldı diyebilirim onuda serviste bir güzel hasar vermişler ve bana kullanıcı hatasıdır diye geri gönderip cihazın onarımı için 230 TL İstiyorlar verdikleri hizmet ve servis olarak hiç iyi değil.

Şimdi gelelim asıl meseleye, Elite halen GM’nin en yüksek telefonu olarak gözükmesine rağmen bu kez öldürmeye çalışıyorlar ve Elite’nin karşısına  GM5’i çıkartıp karşılaştırıyorlar peki kazanan kim ??

ghjjhgjkh

Gördüğünüz üzere GM 5 ile Elite’yi kıyasladığımızda Elite Kitkat – GM 5 Marshmallow olarak Günceleme olarak Elite’yi geride bırakıyor ancak, çekirdek ve Megapixel olarak Elite halen üstün gözüküyor değişen bir kaç özellik haricinde Elite halen üstün ancak fiyatlarına bakın ki, GM5 Daha pahalı daha iyi olduğu gösterilmiş. Elite ise tamamiyle orta segmen bir telefon özellikleri oldukça düşük gibi gösterilmiş şaka gibi ? halen bir çok teknoloji marketlerinde halen 1,99 – 1,199 TL iken teknik serviste sadece 749,00’dan satılması çok garip General Mobile, Elite’nin değerini anlayacak ancak iş işten geçmiş olacak ki o zamanda ne GM Kalacak ne de Telpa Özellikleri düşük telefonlar pahalı Özellikleri yüksek olan telefonlar ucuz, tam tersimi olmalıydı yoksa ?

Ne yaparlar bilmiyorum ama benin bir daha ki sefere GM Model bir telefon almayacağım kesin!