Ana sayfa Haberler Donanım Dünyası Evga, FTW HYBIRD GTX 1070 ve 1080 modellerini duyurdu!

Evga, FTW HYBIRD GTX 1070 ve 1080 modellerini duyurdu!

4
PAYLAŞ

evga-logo

 

NVIDIA’nın daimi iş ortaklarından Evga‘nın, kartlardaki ısınma sorunlarına çözüm olarak çıkarmış olduğu HYBIRD modeli, GTX 10 serisi içinde geliyor.

 

Daha önceden Evga’nın resmi sitesinden ön siparişe açılan FTW HYBIRD serisi şimdi tamamen çıkışına hazırlanıyor. Daha önceden HYBIRD serisi sadece “Sıvı soğutma” olarak bizler karşısına çıkıyordu fakat bu seride Evga, böylesine özel bir modelde Referans PCB (Basılı Devre Kartı) kullanmak istememiş olsa gerek ki (bence isabet olmuş) FTW modellerinde kullandığı özel yüksek fazlı tasarıma gitmiş.

 

GTX 1070 referans tasarımında 4+1 faz yapısı bulunuyorken EVGA FTW HYBIRD GTX 1070‘de 10+2 olarak yükseltilmiş.

GTX 1080 referans tasarımındaysa 5+1 faz yapısı bulunuyorken EVGA FTW HYBIRD GTX 1080‘de de 10+2 olarak yükseltilmiş.

 

Bunlarla birlikte kart tamamen overclock için biçilmiş kaftan olarak geliyor; Daha fazla faz ile daha iyi overclock potansiyeli + voltaj yükseldikçe ısınacak kartı soğutmaya yetecek güçlü bir sıvı soğutma.

Kartı üstün kılan şeyler sadece bunlardanda ibaret değil, Kart içerisinde Çift Bios barındırıyor. Buda ne demek oluyor peki? Kartın Bios’unu kurcalarken (Overclock kullanıcıları iyi bilir) yapacağınız bir hatada kartın görüntü aktarımı kesilebilir bildiğiniz üzere, fakat Evga kartlarında yedek bios’tan sorunsuzca devam edilebiliyor böyle bir durum karşısında.

Ayrıca kartın ışıklandırması RGB olarak belirtilmiş yani istediğiniz renk ile kasanızda ışıklandırma yapabilirsiniz.

Bunlar dışında kartta Backplate (E bir zahmet!) bulunuyor ve önceki HYBIRD serilerine nazaran bellekleri soğutacak olan fanın seçiminde Referans tasarımlı fanı bırakıp, yerine Gerçek yapraklı bir fan koyarak işi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor Evga.

Evga’nın kendi resmi websitesinde GTX 1070 modeli için 460$, GTX 1080 modeli içinse 730$ fiyat belirtilmiş durumda.

Model ile ilgili görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

102b 102c 102d