Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri Far Cry 5 CPY tarafından kırıldı!

Far Cry 5 CPY tarafından kırıldı!

0
PAYLAŞ
far cry 5 cpy tarafından kırıldı
far cry 5 cpy tarafından kırıldı

Far Cry 5 CPY tarafından kırıldı!

Far Cry 5’de kullanılan Denuvo kopya koruma sistemi, korsancılara en fazla 3 hafta (19 gün) dayanabildi. Oyun web üzerinde, torrent ve diğer warez sitelerde 40 GB boyutuyla indirmeye sunuldu. Denuvo x64 ve yeni hizmetleri VMProtect, EAC, hatta bunların yanına ek olarak Ubisoft’un uPlay DRM’si dahi cracker grupları durdurmaya yetmedi.

Denuvo’yu Irdeto satın almasından sonra getirdiği yeni hizmetler VMProtect ve EAC için kırılamaz gözüyle bakılıyordu. Fakat CPY (Conspiracy) yine şaşırtmadı ve 1 ay dolmadan kısa bir süre içerisinde oyunu korsana düşürmeyi başardı.

Far Cry 5, ülkemize özel 210 TL fiyatla satışa sunulmuştu. Buda Türk oyuncuları korsan kullanım istatistiğinde aktif pay almaya itiyor iken dahi Steam istatistiklerinde en çok satılanlarda 2.sırada yer alıyor. Bildiğiniz üzere oyun nisan ayında global pazarda en çok satanlar listesinde 3.sırada yer almakta, listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak Denuvo zaten bir koruma sistemi değil ise, kullanıcılar neden bu sistem kaynaklarını (özellikle de işlemci) tüketen anti tamper yazılımına maruz kalıyor anlayabilmiş değiliz.

Gelişmeleri takipte kalın…