Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri Friday: 13th silahları nerf yiyecek!

Friday: 13th silahları nerf yiyecek!

286
0
PAYLAŞ

 

13’üncü cuma gibi yapımları izleyen çoğu insan, muhtemelen başlarında bir psikopat katil tarafından tuzağa düşürüldüklerinde ne yapacağına dair bazı fikirleri ortaya çıkarıyorlar. Genelde, psikopat bir katil olma ihtimali bu fikirlerin arasında değildir. Fakat 13.cuma’nın oyununda, bu değişmiş gözüküyor.

Gun Media yakın tarihli bir Reddit yayınında “Oyun ile ilgili topluluğumuzdan duyduğumuz en büyük sorun, maalesef tüm platformlarda oyuncular tarafından istismar edilen dost ateşi (friendly-fire) üzerinden takım arkadaşını öldürme ile ilgili konular.” dedi. “Mekaniği, her ne kadar ölüm kalım durumunda size katkı sağlamak için olsa da, bazı kullanıcılar durumu Battle Royale sistemine çeviriyor ve ekip içi adam avı yapıyor. Bu yüzden ekibimizle bu olaya el atacağız.” Açıklamasında bulundu.

Sonraki güncellemede sıradan maç eşleştirme sistemlerinde girdikleri oyunlarda bıçak, balta yada tüfek gibi silahlarla takım arkadaşına zarar veremeyecek hale gelecek.

Fakat tamamen çözüm değil çünkü hala bir oyuncunun başka bir oyuncuya zarar vermesine olanak tanıyan sistemler mevcut, mesela arabayı üzerine sürüp vurarak öldürebilmek gibi.

“Ekibimiz, diğer karakterlere zarar verebilme kabiliyetinin, gerginlik yarattığı ve oyunculara kulağa zor gelmesinden ötürü bunun oyunda olması gereken bir şey olduğuna inanmaktadır. Ancak, oyuncuların bu noktada nerede olduğu konusunda ısrarcı olduklarını düşünüyoruz Gun Media olarak bize gelen mesajlardan büyük çoğunluğunun yaygın / hatalı ekip öldürme / trolling şikayetinde bulunduğunu “söyledi. “Gelecekte daha iyi seçenekler umut ederek, bu mekanikçiği şimdilik özel maçlara katacağız” dedi.

Güncellemenin ne zaman dağıtılacağı ise bilinmiyor.