Ana sayfa Makaleler Girilmesi Zor Olan 15 Bölge !

Girilmesi Zor Olan 15 Bölge !

0
PAYLAŞ

Girilmesi Zor Olan 15 Bölge!

Merhaba Teknoforza, takipçileri bugün Girilmesi Neredeyse İmkansız olan 15 Gizemli Bölgeyi sizleri için derledik. İşte o Gizemli 15 Bölge!
Girilmesi Zor Olan 15 Bölge !

1. Vatikan Gizli arşivleri

Roma’nın en yüksek kulelerinden birine ulaşan dev bir arşiv. Roma Katolik Kilisesi’nin Papa’sı, ölünceye veya bir sonraki varisi gelinceye kadar, bu arşivleri korumak zorunda. Vatikan devletinin özel dosyaları, papanın muhasabe kayıtları, yazışmalar ve yüzyıllar boyunca biriktirilen diğer birçok döküman da bu arşivler arasında yer alıyor.

2. White Centilmenler Kulübü

Dünyanın en eski erkek derneği. Yeni üye alımları çok az. İngiltere kraliçesinden başka kadın giremiyor. İçeride bolca alkol tüketimi ve kumar oynandığı doğrulanmıştır. Kuruluş amacı belli değildir. Elit erkek kesimine özel bir kulübdür.

3. 51. Bölge

34 yıllık bir geçmişi ile hala ilgi odağı olan bölgedir. Bölge de neler olduğu hakkında hala söylentiler devam etmektedir. Hakkında kesin net bir bilgi yoktur. Girişinde insanların girmemesi ile ilgili bir çok uyarı vardır.

4. Poveglia Adası

italya’daki bu adada bir dönem akıl hastanesi ve hapishane vardı. mahkum ve hastalar üzerinde deneyler yapılıyordu. Kalıntılar hala orada ancak, ziyaret etmek yasak.

5.Covenant Tapınağı ( Ahit Sandığı)

Etiyopya’daki tapınak halka kapalı. Sadece yüksek rehipler girebiliyor.

6.Wildenstein Ailesinin Sanat Galerisi

Sadece izin verdikleri birkaç kişi gördü. Dünyanın en nadir sanat eserlerinin bulunduğu söyleniyor.

7. RAF Menwith Tepesi

İngiliz hükümetinin kimsenin girmesine izin vermediği, radarlarla dolu bir alan.
 

8. Clup 33

Disney’e ait bir kulüp. Halka açık değil. İçeride neler döndüğü bilinmiyor.  Yüksek bir üyeden davetiye almadığınız sürece bu kapının ardına girmek imkansız. Üye olmak da çok kolay değil. 25.000$’lık bir üyelik ücreti ardından her yıl 10.000$ üyelik aidatı ödemeniz gerekiyor Bu da yetmiyor üye olmak için bir de 14 yıl sıra beklemeniz gerekiyor.

9. İsa Türbesi

Sadece bir din adamının bulunduğu ve yalnızca japon kraliyet ailesinin girebildiği türbe. 25 yılda bir yıkılıp yeniden yapılıyor.

 

10. Kuzey Kore

Yabancı ülkeden başka insanların girişi maalesef çok zor. Bunun için özel turlarla anlaşmak gerekir. Turlarda bile çok sıkı disiplin uygulanıp fotoğraf çekimleri belli başlı yerlerde olur.

11. Necker Adası

Richard Branson’a ait ada. Sadece 28 kişinin girmesine izin var.

12. Surtsey Adası

İzlanda’ya ait, volkanik patlamalar sonucu oluşan bu adada kısa bir süre içinde yüzlerce kuş, sürüngen ve böcek türü yaşamaya başladı. Hükümet bu doğal varlığı insanlardan koruyor. Girmek yasak.

13. Yılan Adası

Brezilya’daki bu adada dünyanın en nadir yılanları yaşamakta. Tabii, en zehirli olanlar da burada. Sadece özel izin almış zoologlar girebiliyor.

14. Svalbard Küresel Tohum Deposu (Kıyamet Ambarı)

Depo Norveç‘in Longyearbyen şehrinde dev bir dağın 130 m altına inşa edilip 2008 yılında açılmıştır. Genel bir gözlem yapabilmekle birlikte deponun içerisine girmeniz mümkün değildir. 
 

15. Coca Cola’nın Formülünün Saklandığı Depo

Coca Cola son 100 yılın tartışmasız lider alkolsüz içecek üreticisi. 125 yıldır da formülünü saklıyor. Atlantada bulunan bu formül deposunda işte o gizem yatıyor.  Yine de Coca Cola deponun girişini sanki bir sergi alanı gibi yapmış. Bazı insanlar ise Coca Cola’nın meraklı insanlardan para kazandığını asıl formülün bilinmeyen bir yerde saklandığını iddia ediyor.

Girilmesi Zor Olan 15 Bölge ! makalemizin sonuna geldik umarız beğenmişsinizdir, yeni bir makalede görüşmek üzere, hoşçakalın.