Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri GTA 6 Geliştiriliyor!

GTA 6 Geliştiriliyor!

0
PAYLAŞ

Rockstar Games GTA 5’ten sonra GTA 6 için düğmeye bastı.

GTA Tokyo-970-80
Rockstar Games‘e yakınlığı ile bilinen yabancı kaynaklar, hem geçmiş GTA serisini, hem de yeni GTA oyununu ilgilendiren önemli bilgiler paylaştı.

Bu kaynaklara göre GTA serisinin bir oyunu Tokyo‘da geçecekmiş! Ama durun durun sakin olun. Az kalsın öyle olacakmış. En başta Japonya olmak üzere doğu ülkelerinde bulunan ve bu şehirlerin estetiğinden etkilenen rockstar yetkilileri. ilk olarak Vice City‘de sonrasında GTA 5‘te harita olarak Tokyo şehrini baz almak istemiş. Ancak ana oyunda Tokyo’yu harita olarak kullanmak isteyen Rockstar, başta şehirdeki trafik akışı, araçlar vb faktörler sebebi ile bu kararından vazgeçmiş. Eğer GTA 5 Japonya’da geçseydi Sleeping Dog tarzı bir GTA oynuyor olacaktık.

GTA-6-Image-screenshot-fan-made
Bu olayı geride bırakırsak; aynı haberin geldiği kaynak, Rockstar Games’in GTA 6‘yı geliştirmeye çoktan başladığı haberini verdi. Oyunun haritası için araştırmalara başlayan Rockstar, muhtemelen Amerika dışına çıkmadan bunu gerçekleştirecek. Belki bakarsınız güzel bir süpriz de yapabilirler, kim bilir…

Tabi şunu da belirtelim, evet GTA 6 geliştirilme aşamasında ancak, bu durum oyuna hemen kavuşacağımız anlamına gelmiyor. Yani bu yılın sonuda, ya da önümüzdeki yıl falan GTA 6’yı görmemiz oldukça zor. Bunun sebebi ise Rockstar’ın GTA 5’e kıyasla büyük bir adım atarak, GTA severlere çok daha gelişmiş bir GTA 6 sunmak istemesi.

PAYLAŞ
Önceki makaleAMD R9 480 için yeni sürücü duyurdu!
Sonraki makaleCS:GO Köln 2016 Turnuvasında Tehdit İddası
Ümit DİNÇER
Merhaba, teknoloji ve oyun tutkunuyum, kendimi kısaca özetleyecek olursam. 2011 Yılı itibariyle başlayan forum hayatım boyunca, pek çok sitede aktif olarak görev aldım. Bu süreç içerisinde bir çok Türkçe Yama Projesine destek verdim.