Ana sayfa İncelemeler Lenovo K6 Note İncelemesi!

Lenovo K6 Note İncelemesi!

966
0
PAYLAŞ

Son günlerde insanların telefonlarda aradığı en önemli özellik konusunda batar 1. sırada geliyor. Uygulamalar oldukça batarya konusunda yetersizliğe neden oluyor. Günümüzde önemli telefon üreticileri ise bu durumdan memnun gibi görünüyor ve her yıl çıkan modellerde batarya konusunda gelişme yaşanmıyor. 

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere orta bütçeli bir telefon olan ve batarya konusunda yeterliliği ile tanınan bir telefon olan Lenovo K6 Note’yi özelliklerini anlatacağım.

Ayrıca Lenovo P2 ile kıyaslayacağız.

 

İşlemci

Öncelikle işlemciden başlayacak olur isek cihaz  Snapdragon 430-64 bit işlemcisini kullanmakta. 400 serisi eskide kalmış gibi gözükse de günümüzde halen yüksek işlemcilerden birisi. 

P2’ye göre  daha alt sınıf bir işlemci kullanıyor.

 

İşletim Sistemi

K6 Note çıkış tarihi itibariyle Android 6.0 (Marshmallow) ile piyasada yerini almıştı 2017 Mart’da P2 ile birlikte  7.0 Nougat güncellemesini aldı.

 

Depolama Alanı

Günümüzde uygulamalar oldukça yer kaplar oldu ve bu da daha fazla alan ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor. Öncesinde Telefonlarda yeteri kadar bellek bulunmaz iken (1-3 GB) son yıllarda telefonlarda depolama konusunda gelişmeler yaşandı. 

K6 Note 32 GB Depolama alanı bulunuyorken P2’de aynı durum mevcut ayrıca K6 Note 256 GB’ye kadar arttırabilir hafıza desteği veriyor. P2 ise 128 GB Arttırılabilir Hafıza Desteği bulunuyor.

 

Ekran

Multi Touch özelliği haricinde ekran hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor.  Genel olarak 5.5 İnç ve 1920×1080 bir çözünürlüğe sahip. 

 

Kamera

Arka Kamerası 16 MP Ön kamerası ise 8 MP olarak güzel bir giriş yapıyor P2’ye göre bir tık üstte olsa da yine aynı şekilde oldukça yakın çekimler yapıyor. Ayrıca P2’deki gibi hızlandırılmış ve yavaşlatılmış video kayıt özelliği bulunuyor.

 

 VR Modu

Telefonun en sevdiğim özelliklerinden birisi VR modası son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Özellikle telefonlar ile uyumlu sanal gerçek gözlükleri olmak üzere – konsol ve son olarak Bilgisayar dünyasında geleceğin teknolojisi olarak gözüküyor. Lenovo P2’de kapatma tuşunda çıkan seçenekten aktif edebildiğimiz VR Modu çok iyi bir özellik olmuş genelde cihazda Menü vb. Film izlemek için eklenen özellik oyunlarda işe yarıyor. VR destekli olmayan oyunu VR Modunda Sanal Gerçklik Gözlüğünüzde oynayabilirsiniz. VR destekli oyunlarda bu modu kapatmanız gerekiyor yoksa gördüğünüz üzere 4 adet ekrana bölünüyor. Aynı şekilde bu özellik P2’de bulunuyor.

Parmak İzi Sensörü

K6 Note’nin en beğenilen özelliklerinden birisi ise Parmak İzi sensörü oldu K6 Note’nin fiyatındaki bir çok cihazlarda parmak izi özelliği bulunmuyor. Daha çok Samsung – Sony, gibi üst segment cihazlarda bulunan bu özellik K6 Note’de bulunması  telefona oldukça hoş bir hava katmış. Sensör oldukça çok hassas ve oldukça başarılı olduğu göze çarpıyor kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Diğer yönden P2’ye göre K6 Note’nin parmak izi sensörü arka kısımda bulunması kabak durabiliyor ve o kısmı korumanız şart bunun haricinde bir sorun bulunmuyor.

 

         Batarya

Batarya konusunda söze gerek yok 4000 mAh bataryası ile  kendi fiyat bandında bulunan telefonları geride bırakarak birinci sıraya oturuyor bu fiyatta bulunan cihazlardan oldukça daha iyi bir performans verdiği ortada ve bataryası ise oldukça tatmin edici boyutlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

 

Şarj Adaptörü

P2 ve K6 Note’nin Şarj adaptörlerini karşılaştırdığımızda P2 Adaptörü K6 Note’den az bir fark ile büyük.  K6 Note’nin Şarj kablosu ise P2’ye göre oldukça kalın neden böyle yapmışlar anlam veremedim.  Hangi renk K6 Note alırsanız alın şarj adaptörleri sadece Beyaz renkte çıkıyor kutudan.

 

Lenovo K6 Note şu sıralar 900-1300 TL Fiyat bandından satılıyor. Ayrıca 2 Yıl Lenovo Türkiye Garantisi bulunuyor. 

 

Lenovo K6 Note’nin Artılarına Gelecek Olursak:

+4000 mAh’lık batarya kendi sınıfındaki cihazlarda en yüksek batarya sahip
+Kamera
+VR Modu
+Parmak İzi Sensörü
+Full HD Kamera kaydı Yavaş ve Hızlı çekim kaydı yapabilme.
                                +SD Kartı 256 GB’ye kadar yükseltebilme.
 

Eksilerine Gelecek Olursak:

-Bu özelliklere göre Depolama Alanı az
-Tasarruf Modu Bulunmuyor (P2’de bulunuyordu)
-Cihazın yön tuşlarının ışıkları yanmıyor.

Cihaz hakkında merak ettiğiniz sorularınız varsa çekinmeden konuya yorum atabilirsiniz.

Ayrıca daha öncesinde incelediğimiz  Lenovo’nun Amiral Gemisi olan P2 İncelememize Göz Atabilirsiniz.

K6 Note’nin Kutu açımını gerçekleştirdik. Kutu İçeriğine aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz iyi seyirler, yeni bir incelemede görüşmek üzere, hoşçakalın.