Ana sayfa Haberler Teknoloji Haberleri Lenovo Z5 Beklenildiği Gibi Çıkmadı!!

Lenovo Z5 Beklenildiği Gibi Çıkmadı!!

0
PAYLAŞ

Lenovo Z5 Beklenildiği Gibi Çıkmadı!!

Lenovo Z5 Beklenildiği Gibi Çıkmadı!!

Son günlerde Teknoloji meraklıları Lenovo P2’den sonrasında yeni modele karşı ilgiyi arttırmış ve Z5’in oldukça yüksek özelliklere sahip olacağı ve telefon piyasasında büyük bir devrim yapılacağı lanse edilmekteydi.

5 Haziran’da tüm özellikleri basına duyurulması beklenilen Z5’in özelliklerini öğrenmek için teknoloji meraklıları 5 Haziranı iple çekti.

5 Haziran gelip çattığında ise oldukça büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. 

Lenovo’nun resmi Lenovo Z5 görsellerine nazaran daha kalın çerçeveli bir Lenovo Z5 yer alıyor.

Z5’in 4 TB hafızaya sahip olacağı açıklanınca herkes büyük bir şaşkınlık yaşamıştı ancak, bu şaşkınlık bambaşka bir hale dönüştü.

Snapdragon 636 yonga setini barındıran cihaz, 6GB RAM, 64GB veya 128GB depolama alanıyla geliyor. 3.300mAh pille gelen telefon 16MP + 8MP arka kameraları ve öndeki 8MP çift kamerası, yapay zekadan faydalanıyor.  Olarak açıklanması,  meraklılara ikinci bir şaşkınlığı yaşattı.

12 Haziran’da satışa sunulacak olan telefonun 64GB’lık modelinin fiyatı 202 dolar, 128GB’lık modelinin fiyatı ise 280 dolar olacak.

Özellikle P2’de batarya konusunda piyasada 1. sıraya oturan Lenovo’ya Z5 Modelinde 3.300 mAh batarya yakışmadı diyebiliriz..