Ana sayfa Haberler Teknoloji Haberleri Megaupload yeniden açılıyor

Megaupload yeniden açılıyor

0
PAYLAŞ

hatırlayacaksınız 2012 yılında ABD Federal savcıları tarafından, korsanla mücadele yasasının ihlali sebebiyle Megaupload'a baskın yapılmıştı.
Megauplad içerisindeki korsan yazılımlar ile 500 milyon dolarlık zarara sebebiyet vermekle suçlanmıştı, bu yüzden 175 milyon dolar gelir elde ettiği söylenen Kim Dotcom için 45 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Bir dönemin popüler dosya barındırma servisi 2017'de orijinal kullanıcı veri tabanıyla yeniden faaliyete geçecek. Servisin kurucusu Kim Dotcom, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla gelişmeyi duyurdu.

Adsız

Kullanıcılarına ücretsiz 100 GB'lık verileceği söyleniliyor.
Yeni Megaupload, kullanıcılarına ücretsiz 100 GB’lık bir alan sunacak. Veri transfer sınırı olmayacak ve kullanıcılar farklı cihazlar arasında verilerini istediği şekilde senkronize edebilecek.

Kim Dotcom şu anda Yeni Zelanda'da yaşıyor ve ülkesine suçlu olarak teslim edilmemek için bir dava sürdürürken, korsanlık ve telif hakkı ihlalleri konusunda da davalara devam ediyor.

Kapatılmadan önce milyonlarca kullanıcıya ulaşan Megaupload'un aynı kullanıcı sayısına ulaşıp ulaşamayacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda

PAYLAŞ
Önceki makalePokemon GO SKANDAL
Sonraki makaleGTA Online Yeni Gelen Gelen Güncelleme Detayları
Ümit DİNÇER
Merhaba, teknoloji ve oyun tutkunuyum, kendimi kısaca özetleyecek olursam. 2011 Yılı itibariyle başlayan forum hayatım boyunca, pek çok sitede aktif olarak görev aldım. Bu süreç içerisinde bir çok Türkçe Yama Projesine destek verdim.