Ana sayfa Haberler Donanım Dünyası MSI, RTX serisi için SeaHawk modellerini duyurdu!

MSI, RTX serisi için SeaHawk modellerini duyurdu!

0
PAYLAŞ
seahawk
seahawk

MSI, GeForce RTX 2080 ve RTX 2080 Ti modelleri için SeaHawk modellerini tekrar kullanma kararı aldı. Maxwell mimarisi yani GTX 900 serisinden beridir devam eden bu macera, yine aynı şekilde kaldığı yerden devam ediyor. Standart SeaHawk modelleri yine Hybrid (hibrit) yani hem hava hemde sıvı soğutmayı bünyesinde barındıracak. Ayrıca yine diğer serilerden aşina olduğumuz EK X modeli mevcut. EK serisi maalesef SeaHawk modellerindeki gibi tak-kullan sıvı soğutmaya sahip değil. Sadece sıvı soğutma bloğu taşıyan bu modeli satın aldığınızda, üzerine tüm sıvı soğutma sistemini kendiniz kurmanız gerekiyor.

rtx seahawk
rtx seahawk

Eğer MSI SeaHawk serisini yakından takip ediyorsanız ve RTX serisinde de kendiniz için satın alıyorsanız, bu kartların daha önceki sürümlerde de bildiğiniz üzere stokları çok sınırlıydı. Bu seride de maalesef yine aynı stok sorununu yaşayacak, bu yüzden satın alacak iseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

msi rtx seahawk
msi rtx seahawk

RTX 2080 Ti SeaHawk X ve SeaHawk X EK modelleri, 1755 MHz’lik bir fabrika çıkışlı hızaşırtmalı olarak kullanıcılara sunulacak (Referans AIB’ler de bu hız 1545 MHz). RTX 2080 SeaHawk X ve SeaHawk X EK serisi, 1860 MHz’lik bir fabrika çıkışlı hızaşırtmalı olarak kullanıcılara sunulacak (Referans AIB’lerde 1710 MHz).

msi seahawk
msi seahawk
Fiyat konusunda maalesef henüz bir bilgi mevcut değil fakat standart modellerden en az 100-150$ fazla olacağını belirtmekte fayda var.Eğer sizde özel soğutmalı kartlarla ilgileniyorsanız gelişmeleri takipte kalın!