Ana sayfa İncelemeler MSI TORX Kasa Fanı Kutu Açılımı ve İncelemesi!

MSI TORX Kasa Fanı Kutu Açılımı ve İncelemesi!

0
PAYLAŞ

MSI TORX Kasa Fanı Kutu Açılımı ve İncelemesi!

MSI TORX Kasa Fanı Kutu Açılımı ve İncelemesi!

Günümüzde Sıvı soğutma teknolojisinin maaliyetlerinin bir hayli fazla olduğunu biliyoruz.

Bu sebeple bazı kullanıcılar seçimleri Hava soğutmadan kullanıyor ve tam bu noktada bir acemilik ve yanlış kasa fanı seçimleri yapılıyor. 

Bilgisayar kullanıcıları, kasa fanı alırken ucuz ve güzel bir görünümü olmasına bakıyorlar, aslında en önemlisi RPM, ve CFM özelliklerine dikkat etmedikleri görülüyor. 

Dönüş Hızı ve Hava Akışı en önemlisidir. 

Teknoforza ekibi olarak bugün Türkiye’de henüz incelenmemiş bir ürün olan MSI TORX Kasa Fanı’nı inceliyoruz. 

Geçmişe kısa bir göz atacak olursak, Mart 2017 tarihinde MSI 120mm TORX kasa fanını duyurdu isimli haberimizde TORX ile ilgili ilk bilgileri sizlere aktarmıştık. 

MSI TORX fan teknolojisi ilk olarak MSI’nin önemli ekran kartı sürümlerinden olan Gaming X 3G sürümlerinde ortaya çıkmış ve pek çok üründe devam etmişti. 

Tabii Gaming X serisinde kullanılan TORX teknolojisi 14 CM uzunluğunda ince kanatlar kullanılıyordu, TORX teknolojisi biraz daha geliştirilerek tek kasa fanı olarak piyasaya sürüldü.

25mm Kalınlığa ve 120MM uzunluk ölçülerine sahip olan TORX, 4 pinlik PWM girişini kullanıyor.  500-1.800 RPM dönüş hızına sahip.  19,79 – 71,27 CFM hava akımını kullanıcılara sunabiliyor. Tüm bu işlemleri ise 17,2 – 33,6 ses desibeli arasında gerçekleştiriyor.

MSI TORX fan tam tamına aralıksız olarak 150 bin saatlik bir kullanım ömrü sizlere sunuyor. 

Kutu içeriği bakımından geniş bir içeriğe sahip değil, bizleri sadece fanı sabitleştirmemiz için gereken vidalar ve fan karşılıyor.  Örneğin, kutu içeriğe Pin dönüştürücüsü eklenebilirdi.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse; TORX teknolojisi yine MSI Frozr L ve XL işlemci soğutucusunda kullanılıyor.

2 Yıl MSI Türkiye garantisi bulunan ürün, fiyat konusunda 70-100 TL Arasında değişken bir fiyat etiketi olduğunu sizlere hatırlatalım.

Teknofoza ekibi olarak, MSI TORX Kasa Fanına 7,5 Puan veriyoruz ve tüm değerli okuyucularımıza (Kasa fanı arıyorsanız eğer) tavsiye ediyoruz.

MSI TORX Kasa fanı hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.