Ana sayfa İncelemeler PC Building Simulator İncelemesi

PC Building Simulator İncelemesi

0
PAYLAŞ

PC Building Simulator İncelemesi

PC Building Simulator İncelemesi

Günümüzde her ne kadar bilgisayar üreticileri montajlamayı kullanıcılar için kolay hale

getirseler de o an montaj esnasında mutlaka bir sorunlar karşı karşıya gelmişsinizdir. Yeri geldiğinde parçaladınız tamir ettiniz ama sorunlar her zaman var ve bizleri bekliyor montaj esnasında.

Bugün garip bir deyimle topladığınız bilgisayar içerisinde bir bilgisayar toplayacağız, evet son günlerde oldukça popüler olan PC Building Simulator’ü sizler için deneyimledik oyunda bulunan en pahalı ve en yüksek parçaları bir araya getirerek bir kasa topladık.

Pc Bulding Simulator 27 Mart tarihinde Steam’de Erken erişime açıldı halen geliştirilen bir oyun olmasına rağmen olumlu tepkiler almaya devam ediyor.

Pek çok önemli markaların ürünleri de bu simulatörde yer alıyor. Modelleme ve grafik açısından oldukça iyi bir oyun bizleri açılıyor, gerçekte bulunan pek çok ürünü olduğu gibi oyuna yansıtılması ise ayrı bir hava katmış oyunda. Sadece ve sadece sorunları çözmek ve kasa topladığımız bu oyun bizleri aslında bir dertten kurtarıyor. Günümüzde halen kullandığı sistemi ve içerisindeki parçaları bilmeyen bir kitle bulunuyor. Sadece oyun oynayan ancak o an kasa da neler yaşandığını bilemeyen gruplar (aslında bizlerde çocukken öyle değil miydik ?) için önemli bir oyun olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Oyun yapımcıları sistem konusunda bilgisi olmayan insanları bir manevi kasanın içerisindeki parçaları ve bağlantısını göstermeyi amaçlıyor. 

Birbirinden güzel modifiye kasalar oyunda ne yazık ki bulunmuyor buna sadece kasalar değil pek çok üründe dahil. Geniş bir marka ürünleri bulunsa da elit diye tabir edebileceğimiz Sıvı Soğutma ekran kartı veya işlemci soğutucusu bulunmuyor oyunda. Bunun sebebi ise sıvı soğutucuları geniş bir kitle tarafından bilinmemesi olarak adlandırılabilir.

Bunun haricinde oyun oynarken insan nasıl vakit geçtiğini anlamıyor, bir kasa toplarken tıpkı gerçekte olduğu gibi uzun sürebiliyor.  Bir o kadar eğitici bir o kadar ise oyun içerisine çekiyor oyuncuyu.

Oyun boyunca topladığımız sistem şu şekilde;

  • X2 Shean 250 Gb SSD
  • X3 Arctic BioniX F140 Fan
  • X1 Cooler Master Master Watt 1200 W PSU
  • X3 Seagate 4TB BarraCuda Pro Harddisk
  • X1 Arctic Freezer 33 İşlemci Soğutucusu
  • X1 AMD Ryzen Threadripper 1950x İşlemci
  • X8 Corsair Dominator Platinum Series 16 GB DDR4 2666 MHz Ram
  • X1 Gigabyte X399 Aorus Gaming 7 Anakart 
  • X1 Cooler Master MasterCase Maker 5 MSI Dragon Edition Kasa
  • x1 Evga GeForce GTX 1080Ti Kingpin Ekran Kartı

Böyle bir sistemi Gerçekte yurt dışında toplamaya kalktığımızda maliyeti ise 7069$ ve şuan ki kur ile birlikte 28,964 TL gibi bir fiyat çıkıyor karşımıza.  Türkiye’de toplamaya kalktığımızda ise işin içerisinden çıkamıyoruz ve fiyat daha yüksek rakamlarda seyir etmeye başlıyor.

Artıları 
+ Eğitici
+ Oyun içerisinde kasa toplamayı daha çabuk kavrayabiliyorsunuz
+Üst seviye ürünleri deneyip nasıl çalıştığını görebilir ve parçaları tek tek
inceleyebiliyorsunuz
+Yüksek seviyede gerçekçi grafikler

 

Eksileri
- Pek çok markanın ürünleri özellikle Corsair ürünleri yok denilecek kadar az
- Eskiye dönük ana kart modelleri bulunmuyor.
-Bazı kasalara ekran kartı sığmıyor olmasına rağmen kasaya takılabiliyor
- Müzik haricinde oyunun sesi bulunmuyor
- Böyle eğitici bir oyunun türkçe olmaması
- Sadece kasa değil Monitör, Klavye Mouse gibi ekipmanlarda alınabilmesi güzel
olurdu.

PC Building Simulator hakkında diyeceklerim bu kadar, daha fazla uzatmıyorum ve video ile sizler baş başa bırakıyorum, iyi seyirler yeni bir makalede görüşmek üzere.

Buraya Tıklayarak PC Building Simulator’un steam mağazasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak yine PC Building Simulator’un web sitesine ulaşabilirsiniz.