Ana sayfa Makaleler Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

0
PAYLAŞ

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

Ramazan (Şeker) bayramı geldi çattı, harçlıklar şekerler toplanıldı, peki şimdi oyuncular ne yapacak? Tabii ki, bilgisayarlara geçip sağlam bir oyun oynayacaklar.

Bugün Teknoforza ekibi olarak,  Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyunu sizler için özenle seçip sıraladık, ayrıca bu oyunları oynamış olsanız bile en azından tekrar oynayıp nostaji yolculuğu yapabilirsiniz.  Ayrıca bu oyunlar PC dostu oyunlar..

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

1- Thief

Thief, E3 2013 fuarında Square Enix tarafından duyurulana kadar herkes seriyi unutmuştu. İlk oyunu 1998 yılında Thief: The Dark Project adıyla çıkmış, 2000 yılında Thieft II, 2004 Yılında ise Thief: Deadyl Shadows ismiyle çıkışını gerçekleştirmişti. 2009 yılında 4. oyunu geliştirilme aşamasında olduğu açıklanmış ancak, yine 2009 yılında oyunun geliştiricisi olan Edios İnteractive, Square Enix tarafından satın alınınca oyun iptal edildi. Bunun üzerine 2012 yılında Square Enix tarafından reboot’ adı altında yeniden geliştirilmesine başlandı.

Konusu: Thief, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Garrett’ın zenginlerden çalmasını konu alıyor. Uzun süredir evinden uzak kalan Garrett, ‘The City’ adlı şehre geri dönüyor ve şehrin artık Baron isimli bir zorba tarafından yönetildiğini öğreniyor. ‘Gloom’ diye tabir edilen bir vebanın vurduğu şehirde fakirler sefalet içinde sürünürken, zenginler rahat bir şekilde yaşıyorlar. Garrett ise bu durumdan hoşnut olmuyor ve düzeni değiştirmek için çabalarını izliyoruz.

Not: E3 2013’de görüp ön sipariş verip Şubat 2014’e kadar beklemiştim, her ne kadar diğer oyunlarını oynamasam da oyuna tıpkı Witcher 3, gibi kolay adapte olabiliyorsunuz, bir şeyler çalıp çırpmak aksiyon yaşamak istiyorsanız, oldukça iyi bir oyun sizleri bekliyor. Ayrıca 24 Şubat 2014 Tarihinde IGN tarafından 6.8 Puan almıştı.

 

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

2 – Terminator Salvation

1984 Yılında Terminatör’ün ilk filminin vizyona girmesiyle birlikte 2000’li yıllara kadar Atari, Amiga, gibi pek çok konsola onlarca terminatör oyunları geliştirildi ve nihayetinde

düzgün bir terminatör oyunu görebilmemiz için 2003 yılına kadar beklememiz gerekti. 2003 Yılında Terminatör 3’ün vizyona girmesiyle birlikte Terminator 3: War of the

Machines, yayınlanmış ve o döneme göre oldukça iyi tepkiler almış özellikle o dönemin önemli platformlarından birisi olan GameSpy’nin yazılımı sayesinde oyun Multiplayer olarak Terminatör veya İnsanların takımına katılıp savaşa katılabiliyordunuz.

2004 yılında ise Terminatör 3’ün senaryosunu içeren Terminator 3: The Redemption çıkar dönemine oldukça iyi grafikler ve güzel bir hikayeye sahip olan oyun PC oyuncularını üzer.

Oyun sadece PlayStation 2 ve Xbox’a çıkışını gerçekleştirir. 2009 Yılına gelindiğinide ise  Terminatör Kurtuluş (Salvation) filmi ile birlikte GRIN

tarafından geliştirilen, Warner Bross, Equity Games ve Evolved Games tarafından

yayınlanan Terminator Salvation Game, film ile eş zamanlı olarak PC, Xbox 360 PlayStation 3, platformlarına çıkışını gerçekleştirir.

Konusu: O dönem oldukça iyi senaryosu (Ayrıca film ile aynı senaryoya sahip değil ancak hedef aynı Skynet!) ve grafikleriyle oldukça uzun süre konuşulmuştu.

Not: Nedendir bilinmez ancak bu kadar iyi bir oyunun reklamasyonunun iyi yapılamaması ve oyunun geliştiricisi olan GRIN’nin aynı yıl içerisinde iflas edip kapanması oyunu zor duruma düşürmüştü. Oyun günümüzde Orjinal alındığında oynanılamıyor bunun sebebi oyunu satın aldığınızda bir yazılımı Oyun için açılan web site aracılığıyla indirip kurmanız gerekiyordu. Günümüzde ise bu web sitenin host ve domain süresi doldu ve kapatıldı artık orjinalde oynayamıyor olsanız da yinede bir şansınız var. Güzel bir oyun sizleri bekliyor Şubat 2009’da oyuna IGN tarafından 6.3 Puan verilmişti.

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

3 – RAGE

2007 Yılında Demosu id Software tarafında paylaşılan Rage büyük bir heyecanla bekleniliyordu çünkü o dönemlerde oyunun grafik motorunun yeni Doom, oyununda kullanılacağı söylentisi oyuncuları meraklandırmış ve oyuna olan tepkiler bayağı büyümüştü.

Kıyamet sonrasını konu alan RAGE 2011 yılında PC, PlayStation 3 ve Xbox 360’a çıkışını

gerçekleştirdi, yani kısaca Mad Max oyununun atası olduğunu söyleyebiliriz tabii hiç bir bağı olmasa da. 

Konusu: 2135 yılında geçen oyun bizlere kıyamet sonrası açık dünya atmosferini sunuyor. 

Not: Oldukça sağlam bir oyun olduğunu sizlere söylemeliyim eğer oynamadıysanız bir an önce oynamalısınız.

Oldukça uzun senaryosu ile sizleri ekranın başına kilitleyebilir, ayrıca Rage’ye 2011 yılında IGN tarafından yapılan incelemede 8,5 gibi yüksek bir puan verse de o dönem beklenileni vermemişti oyundu.

Ayrıca E3 2018 Fuarın’da Rage 2 Duyuruldu!

 

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

4 – Hitman Blood Money

2005 Yılının Eylül ayında çıkışını gerçekleştiren Hitman Blood Money, Hitman serisini şaha kaldırmış ve oldukça yüksek satış grafiği yakalamıştı, bu gelişme sayesinde 2007 Yılında Hitman filminin çıkmasına ön ayak olmuştu.

O dönem oldukça yüksek sistem isteyen oyun 2007-2009 çıkışlı ekran kartları dahi kaldıramayabiliyordu.

Konusu: uzman Tetikçi ajan 47’nin bağlı bulunduğu ajans (ICA)’a rakip olan

ajanslar durumu savaşa dönüştürmesi ve yalnızca en iyinin ayakta kalabileceği bu ortamda 47’nin verdiği savaşı konu alıyor.

Not: Bana göre şahsi fikrim olarak söylüyorum benim için hitman serisinde en iyi oyun her zaman Blood Money, olmuştur, o nesile yetiştiğimizden mi bilmiyorum ama Absolution  her zaman 2 sırada yer alır. Oldukça uzun bir oyun süresine sahip olan bu oyunu kaçırmayın derim. 

Ayrıca 2006 Yılında IGN tarafından oyuna 8 puan verilmişti.

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun!

5 – Kane Lynch: Dead Men

Geldik son oyunumuza, bir dönemin efsanevi oyunlarında bir tanesi ve yine Edios’un elinde çıkma olan bir oyun Kane & Lynch Dead Men. 

İlk Bilgisayar aldığımda kasan ilk oyun olmuştu kendisi belki 15 belki 25 FPS’lerde donmalar yaşasam da oyunu 7. bölüme kadar inatla oynamıştım. 7 Bölümde FPS’ler dahada aşağılara inince bitiremeden veda etmiştim oyuna.

Aslında oyun Edios’un 2005’den beri radarındaydı diyebiliriz, öncesinde çizgi roman olarak çıkartılması düşünülen bir çizgi roman karakterleri olan Kane ve Lynch, hakları Edios tarafından satın alınmasıyla 2005’in sonlarında geliştirilmesine başlanılmıştı.

O dönem oldukça olumlu incelemeler alan oyun için devamı için kapı aranmıştı bile.  Uzun senaryosu ve grafikleri sayesinde oldukça yüksek satış grafiği yakalamış Edios’a ciddi miktarda para kazandırmıştı.

Konusu: Kane, The7 adlı ünlü bir paralı asker grubunun eski bir üyesi. İnfaz edilmek için götürülecekken gizli bir askeri grup tarafından kaçırılır.

Not: Oldukça harika bir yapım karşınızda senaryo ve grafik bakımında dönemine göre oldukça iyi. Bu oyuna karşı hep ilgi duymuşuzdur ve arkadaşım ile birlikte 2014 yılında oyunun türkçe yama çevirisini başlattık ve tamamlamak nasip oldu. Bunun için mutluyum böyle bir oyunu türkçeleştirdiğimiz için.  Eğer oynamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz.

Ayrıca 2010 Yılında Kane & Lynch Dog Days 2 çıkışını yaptı macera orada devam ediyor!

Ayrıca Kasım 207’de oyuna IGN tarafından 7 puan verildi.

Kane & lynch Dead Men Türkçe Yamasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

 

Sizlere sunduğum bu 5 oyun bir dönemin efsane oyunları olduğunu unutmamak gerekiyor, kimisi biliyor veya bilmiyor, bilmeyenlere güzel bir bayram yaşatacak, bilenlere güzel bir nostaji yaşatacağı kesin.  

Sıraladığımız 5 oyun Orjinal olarak bende bulunuyor ve satılmakta eğer sizlerde orjinal satın almak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Thief Oyununu Satın Almak İçin Tıklayın

Terminator Salvation Oyununu Satın Almak İçin Tıklayın

Rage Oyununu Satın Almak İçin Tıklayın

Hitman Blood Money Oyununu Satın Almak İçin Tıklayın

Kane & Lynch Dead Men Oyununu Satın Almak İçin Tıklayın

Şeker Bayramında Oynanabilecek 5 Oyun! makalemizin sonuna geldik, umarım sizlerde oynamadıysanız bir an önce oynamalısınız.  Görüşmek üzere, iyi bayramlar!