Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

0
PAYLAŞ

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

Steam’in yaz indirimleri nihayetinde dün itibariyle başladı. 

İndirim ile birlikte Yaz indirimlerinin ayrılmaz bir parçası olan Summer Sale oyunlarına bir yenisi daha eklendi ve Summer Saliens oyunu yaz indirimleri ile birlikte erişime açıldı. 

Henüz yeni olan oyun Hakkında pek çok oyuncu bilgisiz ve ne yapacağını bilmiyor. Teknoforza ekibi olarak Summer Sale’de oynarken neler dikkat etmeniz gerektiği konusunda bu makaleyi sizler için hazırladık, keyifli okumalar..

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

Gezegenler!

Summer Sale’de 5 farklı gezegen bulunuyor, bu gezegenlerin isimleri şu şekilde 
Korsan Gezegeni, Zihin Eritici Gezegeni, Gerçeküstü Yolculuk Tutkusu Gezegeni, Güzel Sanatlar Gezegeni ve Kara Mizah Gezegeni. İlk gün özellikle Korsan Gezegenine büyük bir katılım vardı. Kısaca en iyi oyun hangisinde ise Steam kullanıcıları o oyunu seçiyor, tabii bu oyunların size çıkıp çıkmayacağı belli değil.

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

İstila!

Yaratığınız gezegenlerdeki istilayı durdurmak için gezegendeki düşmanlar ile savaşıyor ve puan topluyor bu bize EXP olarak geri dönüyor.  2 Dakika gibi kısa bir sürede kendi alanınızı silah ile korumak zorundasınız, eğer düşmanlar sizin alanınıza geçerse hasar alacaksınız tamamiyle hasar aldığınızda, alan kendisini yenilemek için 9 Saniye süre isteyecek, bu süreç içerisinde düşmanlar yine alanınıza geçebilir ancak size herhangi bir sorun teşkil etmiyor sadece puan kaybetmeniz dışında.

5 gezegen’de aynı düşmana sahip olsa da  Düşük – Orta – Yüksek olarak düşman zorlukları bulunuyor, Düşük’de 590 Puan’ın üzerine çıkılamıyor, Orta 1200 Puan ve son olarak Yüksek’de ise 2300 Puanı geçemiyorsunuz bunun sebebi ise 2 dakika içerisinde ancak bu puanlar ile üste çıkabiliyorsunuz.

Not: Düşük az ve kolay düşman gelebilir, Orta: daha üst sınıf düşmanlar gelebilir biraz kalabalık olabilir. Yüksek ise en yüksek seviye düşman ve oldukça kalabalık kullandığınız silahlar az hasar verebilir.

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

Her level aldığınızda farklı silahlar ekleniyor!

Ayrıca oyunda Canavarımız için 9 Level bulunuyor, 9 Level olduğuna bakmayın oldukça büyük xpler istiyor. Örnek vereyim: 6 Level’e ulaşmak için 30000 XP gerekli 30K XP’yi kazandınız 7 Level için ise 70000 XP istemekte, 9 level için kısaca uzun bir yolunuz bulunuyor.  Tabii, 1-3-5-7 ve 9 Level’de yaratığımıza yeni yeteneklerde geliyor.

1 Level: İNDİRİM CANAVARI ÖZEL SALDIRISI – İndirim Canavarı’nızın vücut tipine bağlı özel bir saldırı. Kullanmak için 1 tuşuna basın!

3 Level: DONDURUCU – Hasar vermez ancak Canavarları olduğu yerde durdurur.
Kullanmak için 2 tuşuna basın!

5 Level: UZAY BOMBASI – Düşmanlarınıza bir uzay bombası fırlatın. Alanındaki düşmanlara hasara verir. Kullanmak için 3 tuşuna basın!

7 Level: KARA DELİK – Yakındaki düşmanları içine çekmek için zaman ve uzayı yırtar. Bitirin işlerini! Kullanmak için 4 tuşuna basın!

9 Level: METEOR – Geminizle düşmanlarınızın üzerine bir meteor gönderin.
Kullanmak için 5 tuşuna basın!

1 Level’de gelen silah oldukça kullanışlı kısaca can kurtarıyor, eğer düşmanlardan hasar aldıysanız 9 saniye içerisinde alan kendisini tamir ettiği için ateş edemediğinizde 1 tuşuna basarak sürekli bu silahı kullanabilirsiniz.  

3: Level Dondurucu ise gerektiğinde kullanıldığında 25-30 Saniye’de bir tekrar kullanabiliyorsunuz o yüzden dondurucuyu önemli noktalarda kullanmalısınız.

5: Level Uzay bombası Düşmanlarınızın Sağlık barı yarıdaysa tek atışta onları tek edebilirsiniz, ancak Dondurucu’da olduğu gibi bu silahta ise 15 Saniye yenileme bulunmakta.

Diğer silahlara henüz erişemediğimden dolayı bir yorumda bulunamıyorum, ancak 9 level olduğumda konuyu güncelleyeceğim.

Not: ilk günde şuan 9 Level’e ulaşabilen yok. Ben bile sadece 6 Level olabildim.

Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

96 Adet Kare!

Ayrıca Herhangi bir gezegene girdiğinizde 96 Adet kare ile karşılaşacaksınız ve her kareye ayrı olarak meydan okuyabileceksiniz. Tabii bu resimde gördüğünüz gibi bazı karelerde Steam logosu var ise bu kareler düşmanlardan temizlendiğini gösterir ve bu alanlara tekrar katılamazsınız (Muhtemelen her gün 20:00’den sonrasında güncellenir ve tekrar katılabilirsiniz) Yine Düşük – Orta – Yüksek olarak dikkat etmeniz gerekiyor, ayrıca yine buna göre yüksek veya az XP kazanabilirsiniz. 

Not: Her karenin bir düşman temizleme barı bulunuyor, bu barı doldurduğunuzda Steam logosu çıkıyor ve katılamıyorsunuz.  Bu barın nasıl ilerlediğini bilmiyorum yardım eden kişilerin resimleri çıkıyor, bu resimlere tıkladığınızda Steam grupları karşımıza çıkıyor. Kısaca özetleyecek olursak Steam üzerinde en çok üye sayısına sahip olan grupların üyeleri katıldığı bu yüzden bu grupları gösterdiğini anlayabiliriz.

Ödüller!

Canavarınız Her level aldığınızda Farklı oyunların ifadelerini envantere ödül olarak geliyor, ve hatırlatmakta fayda var. Oyunu her gün oynadığınız 3 farklı kart kazanabiliyorsunuz, ayrıca kuyrukları keşfettiğinizde ise yine +3 kart alıyorsunuz ve böylelikle 6 Adet yaz indirimi kartı kazanıyorsunuz, kolayca kart edinebilir ve yaz indirimi rozeti yapabilirsiniz.

Ayrıca Steam Summer Saliens Oyunu 21 Haziran – 5 Temmuz tarihine kadar oynanabilir olacak, belki oyun ile ilgili bir rozet kazanabilirsiniz.

Bugün Steam Summer Saliens Oyunu Nasıl Oynanır? Tüm Detaylarını sizlere aktardık, umarım sizlerde beğenir ve oyun hakkında gerekli bilgileri edinmişsinizdir..

Bir sorunuz var ise sorabilirsiniz, konuyu güncel tutmaya çalışacağız. Yeni bir makalede görüşmek üzere, hoşçakalın.