Ana sayfa Haberler Oyun Haberleri TESFED ve InGame Group Arasında Protokol İmzalandı!

TESFED ve InGame Group Arasında Protokol İmzalandı!

0
PAYLAŞ

TESFED ve InGame Group Protokol İmzaladı!

TESFED ve InGame Group Arasında Protokol İmzalandı!

 

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) yüzde yüz Türk yapımı Zula oyununun sahibi InGame Group ile iş birliği protokolü imzaladı.

Feriye Palas’ta gerçekleştirilen imza töreni,

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye’yi e-spor alanında geleceğe taşıması hedefiyle yapılan iş birliği protokolünün 4 ana kapsamdan oluştuğu belirtildi.

Zula’nın 2019 Ocak ayında gerçekleşecek Zula Türkiye Kupası’nın artık “TESFED Zula Türkiye Kupası” ismiyle oynanacağı ve kupada yarışacak tüm oyuncuların TESFED E-spor lisansı alacağı aktarıldı.

Önümüzdeki 6 aylık süreçte de Zula Süper Lig takımlarının hepsi TESFED’in belirlediği kriterler doğrultusunda kulüp ve sporcu olarak lisans alacakları kaydedildi.

2019 Mart ayında TESFED ile birlikte Liseler Arası Zula Turnuvası düzenleneceği açıklanırken, hem online (çevrim içi) hem de offline (çevrim dışı) süreçlerden oluşacak bu kupanın offline süreçleri Türkiye’nin ilk ve tek e-spor merkezi olan Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşeceği duyuruldu.

Kazanan lise takımının eğitim gördüğü okulda kodlama içerikli laboratuvar kurulacağı ve finalistlere kodlama eğitimi ve notebook hediye edileceği de aktarıldı.