Ana sayfa Haberler Sinema Dünyası Venom Filmi Hakkında Görüşlerimiz!

Venom Filmi Hakkında Görüşlerimiz!

0
PAYLAŞ

Venom Filmi Hakkında Görüşlerimiz!

Venom Filmi Hakkında Görüşlerimiz!

Venom, 5 Ekim itibariyle vizyona girdi.

 Film henüz vizyona gireli 5 gün olmuşken, şimdiden kısa sürede gişede oldukça iyi bir hasılat yaptı.

Film hakkında görüşlerimi aktarmadan önce bazı noktalara değinmek istiyorum. 

Venom’un anlamı aslında Zehirdir, ismin venom olması ise örümceğin öfkelendiğinde zehirini akıttığı anlamından türemiştir.

Venom aslında ilk olarak çizgi roman’da 1984 yılında görünmeye başladı, bu süreç içerisinde Marvel karakterlerinin neredeyse hepsini sömürmüştür, son olarak ise sömürülen karakter ise Deadpool olduğu söylenilir.

Tabii, biz Venom’u sinemada ilk kez Spider-man 3’de gördük, bizim için 1. jenerasyon olarak sayılan Tobey Maguire’nin canlandırdığı Spider-man serisinin son filminde venom karşımıza kötü bir karakter olarak çıkıyordu.

Gelelim görüşlerimize, ilk gün gitmeyi istedim ancak epey yoğun olacağı için vazgeçtim. 4’cü günde neredeyse salon boştu, rahat rahat 3D’de izleme şansına eriştim               (Ayrıca belirtmek isterim ki, görüşlerimizi spoiler vermeden yazmaktayız.)

Tom Hardy, Eddie Brock rolünün hakkını fazlasıyla vermiş gibi görünüyor, instagram hesabında paylaştığı (Hasılat sebebiyle) videolar aksini göstermiyor. 

Gelelim filmi konusuna özet geçecek olursak şöyle;  Araştırmacı gazeteci Eddie Brock (Tom Hardy), başına gelen talihsiz bir olayın ardından, kariyerini yeniden ayağa kaldırabilmek için Life Foundation’ın gizli faaliyetlerini araştırmaya başlar. Bir tesiste denemeleri yapılan ortak yaşar-simbiyotla temas edince Venom adlı çok güçlü ve kontrolü zor bir yaratık ortaya çıkar.

 

Kendi Görüşüme göre, aslında iyi bir Venom ile karşı karşıyayız. Bunun sebebi ise kazara gelmesi, Eddie ve dünya’ya olan bakış açısı değişince ortada kötülük yapmak için pek bir şey kalmıyor geride.  Eddie Brock, her şeyini kaybettikten sonrasında dibe batıyor ki, kişiliğinden bakacak olursak cesur ve savaşçı birisi de değil. 

 

Aslında Venom yani Simbiyot kendi gezegeninde  Eddie Brock’dan hiç bir farkı olmadığını ikisininde ezik olduğunu düşünüyor, aslında birbirlerini tamamlıyorlar Venom’da Eddie’de bunu görüyor ve beden olarak kendisine en uygun olanı yani Eddie’yi seçiyor. 

Tom Hardy, bu rol için haftada beş gün karışık dövüş sanatları eğitimi aldı.
Sony ve Marvel Tom Hardy ile 3 Venom filmi için çoktan anlaştı bile.
Marvel, geçtiğimiz günlerde Kaptan Amerika’yı emekli etti, haliyle yeni karakterler katılması şart oluyor marvel evrenine. 
En önemli nokta Spider-man 3 ile nasıl bir şekilde bağlanacak film merak ediyorum açıkcası, orada kötü burada iyi.  
İşin en garip kısmı ise Venom için Spid-erman niye bu kadar önemli? Özellikle çizgi romanları takip edenler mutlaka bunu anlayacaktır. Aralarında bir sır var ancak henüz çözülemiyor.  Hatta bir çizgi roman sayısında Venom ve Spider-man barışıp, güçlerini birleştirip kötülere karşı savaşıyorlardı.

Genel olarak film bir kaç aksiyon sahnesi dışında film Marvel’e göre biraz sakin bir şekilde olağan gitti.  Görsel ve efektler oldukça başarılı Sonuçta bir marvel filmi, her ne kadar Sony Tarafından Mali destek sağlansa da.  Yerine göre oldukça komik göndermeler mevcut. Özellikle Eddie ve Venom arasındaki diyaloglar oldukça güldürücüydü.

Tabii, Stan Lee’yi ufacık bir rolde görmez isek şaşırırdık. Bana kalırsa oldukça iyi bir film sizleri bekliyor gitmelisiniz. Zaten devamı da gelecek gibi görünüyor. 

Diyeceklerim bu kadardı, kısaca olaylar oldukça hızlı gelişti.  Sizleri, Venom’un Fragmanı ve Eminem’in film için özel olarak seslendirdiği Venom, şarkısıyla baş başa bırakalım. Görüşmek üzere.